Tikšanās laikā bija panākta vienošanās par kopīgu Rīgas domes un universitātes darbu pie šī projekta realizācijas.
"Rīga, Rīgas brīvosta, privātie uzņēmumi ir ieinteresēti attīstīt ekonomisko sadarbību ar Ķīnu, bet, lai to paveiktu, pašlaik trūkst speciālistu, kuri pārzina ķīniešu valodu, tāpēc sadarbība ar Ķīnas atklāto universitāti būtu ļoti lietderīga. Turklāt, ņemot vērā Rīgas ģeogrāfisko stāvokli, tajā izvietotais valodas centrs varētu darboties arī visas Baltijas un Skandināvijas mērogā," uzsvēra N.Ušakovs.
Viņš piedāvāja sadarbību uzsākt, iesaistot pašvaldības skolas, kur varētu uzsākt ķīniešu valodas tālmācības programmas. Vienai no skolām - Rīgas 68.skolai - jau ir līdzīga pieredze. Viņš atzīmēja, ka Rīga ir atvērta tāda projekta realizācijai un gatava izskatīt iespējamos tehniskos risinājumus, ko piedāvās universitāte, tāpat ari sniegt atbalstu šim projektam.
Ķīnas atvērtā universitāte specializējas tālmācībā. Tajā mācās 3 300 000 studentu, katru gadu universitāti absolvē 500 000 cilvēku.
Ķīnas atvērtai universitātei ir jau izveidota sadarbība, piemēram, ar Mičiganas universitāti. Tāpat ir piemērs ciešai sadarbība ar Rumāniju - universitātē darbojas Rumānijas kultūras centrs. Darbojas arī studentu apmaiņas programmas.
Universitāte piedāvā ķīniešu valodas tālmācības programmas, tehnisko un metodoloģisku atbalstu, studentu apmaiņas programmas un cita veida iespējas.