Pētījumu centra SKDS veiktajā aptaujā noskaidrojies, ka nupat ievēlētajam parlamentam uzticas vien 12% Latvijas iedzīvotāju. "No politiskās leģitimitātes viedokļa parlaments ar šādu reitingu ir klibs ar abām kājām," tā intervijā Dienai izteicās SKDS direktors Arnis Kaktiņš.
10. Saeimas deputāts K. Šadurskis, kurš šajās vēlēšanās nekandidēja, uzskata, ka pagaidām jaunā Saeima nevienu darbu, kas varētu radīt kaut kādu uzticības maiņu pozitīvā vai negatīvā virzienā, vēl nav paveikusi, tāpēc pagaidām to ir pāragri vērtēt.
"Saeima pieņems 2012. gada budžetu, normāli iestrādāsies, un tad mēs varēsim kaut kādas tendences just. [..] Ja vien ZRP neizstrādās vēl kādus brīnumus, tad es domāju, ka šī koalīcija noteikti varētu būt uzskatāma par tiesiskuma koalīciju, salīdzinot ar to koalīciju, kas bija iepriekšējā Saeimā, Vienotībai esot kopā ar ZZS. Es domāju, ka tiesiskuma jautājumi risināsies daudz vieglāk un diemžēl tas process ir diezgan garš, kamēr sabiedrība sajutīs, ka Saeimas lēmumi tiek pieņemti sabiedrības vairākuma interesēs, nevis šauru biznesa grupu interesēs," pauda K. Šadurskis.
Savukārt V. Staņa, kurš 11. Saeimā netika ievēlēts, pieļāva, ka vēlētaji iekritušu uz to, ka noticējuši kārtējiem solītājiem. "Tas jau mums ir vēsturiski redzams no Zīgerista laikiem, sekoja Repše utt. Es jau nenosodu to vēlētāju būtībā, jo apstākļi nav viegli šobrīd Latvijā un gribas kaut ko jaunu, cerības, ka kaut kas savādāk notiks, bet diemžēl ir noticis tā kā ir noticis," sacīja V. Staņa.
Ārpus 11. Saeimas palikušais politiķis uzskata, ka nebija vērts atlaist Saeimu, jo "parlamenta atlaišana bija liels politiskais teātris".
Līdzīgās domās ir E. Zalāns, kurš 11. Saeimas vēlēšanās nekandidēja. Viņaprāt, šobrīd ir piepildījušās sliktākās cerības, turklāt iespēja, ko Valdis Zatlers iniciēja, lai sabiedrība iegūtu pārstāvniecību, kurai tā uzticas, acīmredzot nav izmantota.
"Jāsaka, ka nav izdevies cilvēkos radīt labāku sajūtu un tā ir zināmā mērā vilšanās tiem, kas seko politikai un tiem, kas analizē politiku. Zatleram pieņemot savu atbildīgo lēmumu pavasarī par parlamenta nomaiņu, viņš arī vienlaicīgi uzņēmās atbildību par to, lai sabiedrība nebūtu vīlusies jaunajā parlamentā, bet tas acīmredzot nav izdevies," sacīja E. Zalāns.
Politiķis atzina, ka balsojis pret Saeimas atlaišanu, jo viņam bijis skaidrs, ka nekas būtiski nemainīsies. "Es jau no paša sākuma teicu, ka nebija vērts un arī nebūs vērts šādos apstākļos tā rīkoties," pauda E. Zalāns.