Rubiks, aģentūrai LETA komentējot neoficiālos vēlēšanu rezultātus, norādīja, ka lēmums Saskaņai un viņa vadītajai LSP startēt atsevišķos sarakstos, nenāca par labu. Vienlaikus gan pašreizējais eiroparlamentārietis uzsver - to izvēlējās Saskaņa, nevis LSP. Taču līdz ar partiju atdalīšanos neizdevās mobilizēt vēlētājus. "Mums nav tik daudz labi atpazīstamu cilvēku, kurus varēja ielikt [sarakstā]," sacīja politiķis.
Attiecībā par savu iesaisti politikā Latvijā Rubiks atbildēja apstiprinoši. "Nav šaubu par to. Priekšā ir Saeimas vēlēšanas, un nebūs tā, ka sociālisti metīs plinti krūmos un gaidīs, kamēr kaut kas notiks. Mēs piedalīsimies," uzsvēra Rubiks.
Zināms pārsteigums viņam bijušas Vienotības četras vietas. Viņaprāt, cilvēki jutīsies vīlušies, jo partijas solījumi bijuši populistiski.
Savukārt Saskaņas pārstāvis Andrejs Mamikins norādīja, ka Saskaņai nav izdevies uzrunāt savu vēlētāju, lai viņš dotos uz vēlēšanu iecirkni, nevis pagulētu pie jūras. Viņaprāt, ir labi, ka Saskaņai ir vismaz viens mandāts, bet žēl, ka nav divi vai trīs. Šādu balsojumu ietekmējusi gan ģeopolitiskā situācija, proti, notikumi Ukrainā, gan laikapstākļi, klāstīja Mamikins.
Viņš arī piebilda, ka vēlētājiem varētu būt iespaids, ka Saskaņa tik un tā tiktu ievēlēta, tāpēc daži varēja arī nedoties balsot.
Turpretī cilvēku aktivitāti vēlēšanās ietekmēja arī tas, ka viņiem Eiropa šķiet tāla un EP lēmumi nesaistīti ar cilvēku dzīvi Latvijā. Pēc Latvijas reģionu apmeklēšanas Mamikinam arī radies iespaids, ka iedzīvotāji ir nikni uz politiķiem.
Iepriekš politologs Jānis Ikstens jau norādījis, ka Saskaņas negaidīti vājais rezultāts EP vēlēšanās Latvijā skaidrojams ar austrumslāvu vēlētāju sašķelšanu.