Lēmuma projektu Saeimā varētu skatīt pāris nedēļu laikā. Ārlietu komisijā tam atbalstu pauda pieci koalīcijas partiju pārstāvji, pret bija trīs Saskaņas deputāti, atturējās Valdis Kalnozols (ZZS), jo nebija uzskaitīti ieguvumi un zaudējumi. Valdība vēl lemšot, kā šo politisko gribu īstenot, Dienai sacīja ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (Vienotība).
Šī lēmuma politisko nozīmi uzsvēra vairāki sēdes dalībnieki. "Šis būtu politisku vēsti nesošs lēmums, kas parādītu Latvijas principiālo nostāju tiesu varas, cilvēktiesību un demokrātijas jautājumos," minēja Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (Vienotība).
Kalnozols pauda pārliecību, ka šis jautājums interesējot vienīgi žurnālistus un nedodot nekādu labumu sabiedrībai. "Tā ir tikai politika, šeit nav domas par valsts, sabiedrības interesēm. (..) Ko jūsu māte, radinieki, pensionāri, skolotāji iegūst, parakstot šo vienošanos?" neizpratni pauda deputāts.
Saskaņa šo lēmuma projektu neatbalsta, jo diviem ministriem jau pašlaik ir iespējas iekļaut cilvēkus "melnajā sarakstā", turklāt tas saasinās attiecības ar Krieviju. "Kāpēc ir vajadzīgs tik skaļš solis, un kāpēc neizmantojam jau esošos instrumentus? Vai šī iniciatīva ir mēģinājums piesaistīt uzmanību pirms vēlēšanām?" vaicāja Sergejs Potapkins (Saskaņa).
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena ceturtdienas, 25. janvāra, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
w
Par Kalnozoga idiotiju drīz
Pilsonis