Par četru tā sauktā valdības kodola partiju jāvārdu nebūtu jāšaubās, taču nav zināms, cik KPV LV deputātu balsojumā atbalstīs valdības izveidi. Turklāt KPV LV pēdējā brīdī vēl jānosauc ekonomikas ministra amata kandidāts sevi izslēgušā Didža Šmita vietā. Neoficiāli minēts, ka tas varētu būt Saeimas deputāts Ralfs Nemiro.
KPV LV deputātes Linda Liepiņa un Karina Sprūde pagājušajā piektdienā vārds vārdā identiskos paziņojumos sociālajā tīklā Facebook pavēstīja, ka neatbalstīs Kariņa veidoto valdību, jo starp tās prioritātēm neesot minēta elektroenerģijas obligātā iepirkuma komponentes (OIK) likvidēšana. Viņas neesot nākušas politikā, «lai klausītos un ticētu bulšitam». Vēlāk ekonomikas ministra amata kandidāts Didzis Šmits paziņoja, ka valdībā neies un par to nebalsos. Ar šo triju aktīvistu un KPV LV līdera Alda Gobzema balsīm Kariņš nerēķinās. Viņš pēc Šmita paziņojuma sev raksturīgajā diplomātiskajā manierē mikroblogošanas vietnē Twitter pateica paldies par darbu un aicināja KPV LV nosaukt citu kandidātu.
Nespēju pārvaldīt dažu biedru izdarības apliecina arī koalīcijas veidošanas sarunu dalībnieku novērotais KPV LV frakcijas vadītāja Ata Zakatistova netēlotais pārsteigums. "Mūsu frakcija, teiksim tā, nav vienkārša frakcija. To, ko es redzu, es pieņemu zināšanai. Nav nekādu indikāciju, ka mēs mainītu frakcijas viedokli par dalību šajā valdībā," viņš pēcāk norādīja. Uz to cer arī Kariņš. "Ir būtiski, ka valdības izveidi atbalsta frakcija. Nav būtisks konkrēts deputātu skaits," pauda potenciālais premjers. "Šie cilvēki paši sevi ir atstatījuši no darba valdībā, un ir palikuši tie, kuri ir vērsti uz sadarbību," optimismu pauda arī JKP līderis Jānis Bordāns.
Liepiņas un Sprūdes apgalvojumi, ka OIK neesot valdības darba kārtībā, nav patiesi, jo šis uzdevums "visiem pieņemamā redakcijā" esot iekļauts valdības deklarācijā, uzsvēra Kariņš. Kā zināms, Saeima lielā vienprātībā nobalsoja par uzdevumu Ekonomikas ministrijai steidzami izstrādāt tiesību aktus OIK atcelšanai jau no 31. marta; tas gan novērtēts kā nereāls plāns. Maldinošs esot arī Šmita stāsts, ka topošās koalīcijas četru partiju tā saucamais kodols bez KPV LV ziņas plānojot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja un ģenerālprokurora nomaiņu. "Acīmredzot atsevišķi cilvēki gatavojas darbam opozīcijā un izmanto šo procesu savās personiskajās interesēs," paziņoja Juris Pūce (A/P).
"Diskusija bija atklāta. Informācija, kuru viņš [Šmits] izplatīja, nebija patiesa," piebalsoja Raivis Dzintars (NA). Turklāt sarunu process bijis saspringts, un sarunām par iestāžu vadītāju nomaiņu neesot ne iemesla, ne arī laika, piebilda Bordāns.
Visu rakstu lasiet laikraksta Diena pirmdienas, 21. janvāra, numurā! Ja turpmāk vēlaties Dienas publikācijas lasīt drukātā formātā, laikrakstu iespējams abonēt ŠEIT!
Kočs
Kočs
Kočs