Opozīcija vēstuli Valsts prezidentam varētu iesniegt pirmdien vai otrdien, aģentūrai LETA sacīja SC frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Valērijs Agešins.
Taujāts, vai prezidents apsvērs iespēju atdot likuma grozījumus izskatīšanai Saeimai jau trešo reizi, Valsts prezidenta kancelejas Preses dienesta vadītāja vietnieks Mārtiņš Drēģeris aģentūrai LETA norādīja, ka Valsts prezidents Andris Bērziņš atbildi sniegs, kad beigsies desmit dienu termiņš no likuma pieņemšanas un viņš būs iepazinies ar iesniegtajiem viedokļiem. "Ja tie būs iesniegti un tajos būs būtiski jauni argumenti, tad Valsts prezidents tos vērtēs un pēc tam sniegs savu viedokli," norādīja prezidenta pārstāvis.
Agešins žurnālistiem iepriekš sacīja, ka plānots rīkoties un šodien tiks pieņemts lēmums, vai kopā ar ZZS atkārtoti vērsties pie Valsts prezidenta ar lūgumu neizsludināt šo "tautai nedraudzīgo un tiešo demokrātiju ierobežojošo" likumprojektu. Patlaban atbalsts no ZZS esot saņemts, sacīja Agešins.
Ja ZZS nepiekristu vērsties pie prezidenta, SC varētu vērsties pie viņa individuālā kārtībā. "Katrā gadījumā mūsu pārliecība ir, ka Saeimai nav mandāta ierobežot tautas tiesības paust savu viedokli un referendumā labot Saeimā pieļautās kļūdas," sacīja SC pārstāvis.
ZZS valdes priekšsēdētājs Uldis Augulis aģentūrai LETA teica, ka ZZS šādu soli konceptuāli atbalsta, bet galīgo lēmumu varētu pieņemt pirmdien. Iepriekš Augulis norādīja, ka 150 000 parakstu slieksnis referenduma ierosināšanai nav atbalstāms. Augulis arī pauda cerību, ka arī kāds no koalīcijas deputātiem varētu demonstrēt veselo sapratu šajā jautājumā.
Kā ziņots, Saeimas deputāti šodien galīgajā lasījumā pieņēma likuma grozījumus "Par tautas nobalsošanu, likumu ierosināšanu un Eiropas pilsoņu iniciatīvu", kuri nosaka, ka no 2015.gada iniciatīvas grupai, lai rosinātu referendumu, būs jāsavāc apmēram 154 000 parakstu.
Saskaņā ar koalīcijas atbalstīto likumu laikā līdz 2015.gadam iniciatīvas grupai Saeimas atsaukšanas rosināšanai pirmajā posmā būs jāsavāc 10 000 parakstu. Šajā laika posmā pārējo referendumu rosināšanas iniciatoriem vajadzēs pirmajā kārtā savākt 30 000 parakstu. Abos gadījumos Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) pēc tam organizēs otro parakstu vākšanas posmu, lai abos posmos kopā būtu savākti 10% jeb apmēram 154 000 vēlētāju parakstu, kas nepieciešami tautas nobalsošanas rosināšanai.
Taču pēc 2015.gada iniciatoriem būs uzreiz pašiem jāsavāc 154 000 vēlētāju parakstu vienā apliecinājumu vākšanas reizē.
Ja vēstīts, ka ZZS un SC deputāti, savācot vairāk nekā nepieciešamos 34 parakstus, iepriekš jau rosināja vākt parakstus par referenduma rīkošanu saistībā ar tautas nobalsošanas organizēšanas kārtības maiņu. "Referenduma par referendumiem" iniciēšana tomēr netika turpināta, jo Valsts prezidents Andris Bērziņš likumprojektu atkārtoti nodeva izskatīšanai Saeimā.
(pievienota 3.rindkopa)