Viņš vēl neprognozē, vai uz biedrības bāzes kādreiz varētu izveidot partiju, jo tagad neviens nevarot paredzēt, kas būs pēc trijiem gadiem, kad beigsies šīs Saeimas pilnvaras. Atsevišķi šīs grupas deputāti ir pieļāvuši, ka varētu startēt uz nākamo Saeimu arī no kādas jau esošās partijas saraksta. Zinot, cik grūti jaunu un spēcīgu partiju ir bijis izveidot tādiem spilgtiem līderiem kā bijušajam Pilsoniskās savienības priekšsēdim Ģirtam Valdim Kristovskim vai bijušajam Valsts prezidentam Valdim Zatleram, pagaidām nav redzams, kā tas varētu izdoties mazāk pazīstamiem politiķiem.
Dienu pirms 11. Saeimas sanākšanas par aiziešanu no ZRP paziņoja seši no tās ievēlētie deputāti Klāvs Olšteins, Gunārs Rusiņš, Elīna Siliņa, Jānis Upenieks, Jānis Junkurs un Viktors Valainis. Vairāki no viņiem ir gados jauni. Politiskā pieredze ir K. Olšteinam, kas jau bijis ievēlēts Saeimā no Vienotības. K. Olšteins neatklāja, kā varētu dēvēt jauno biedrību, taču, stāstot par to, viņš uzsvērti runāja par tās ideoloģiju - tā būšot liberāla organizācija "stipri pa labi", akcentējot ekonomiskos jautājumus. Jau iepriekš bija izskanējis, ka tiem, kuru interesēs bijusi sešnieka atšķelšana, ar to ir par maz, un mērķis esot lielākos apmēros paretināt ZRP rindas reģionos. K. Olšteins to noliedz - biedrības nodoms neesot pārvilināt cilvēkus no citiem politiskajiem spēkiem, bet gan pulcēt jaunus domubiedrus, kas deputātus uzmeklējot Saeimā vai rakstot vēstules. Iepriekš, sazinoties ar ZRP nodaļām, to pārstāvji arī apgalvoja, ka cilvēku pāriešana pie K. Olšteina nenotiekot.
Šī deputātu grupa ir atbildīga par Satiksmes ministriju un cer, ka drīzumā saņems tai apsolīto parlamentārā sekretāra amatu. K. Olšteins domā, ka šo posteni vajadzētu ieņemt tieši viņam, jo tā grupa ir lēmusi. No pārējiem koalīcijas partneriem iepriekš bija izskanējis piedāvājums deleģēt citu cilvēku, kas tika skaidrots ar vēlmi būt drošiem, ka amats netiks izmantot "ietekmes nostiprināšanas nolūkos". To varētu izdarīt, piemēram, izmantojot ministrijas informāciju kādu cilvēku interesēs. Arī to K. Olšteins noliedz - parlamentārā sekretāra pienākumi esot skaidri, šis cilvēks veido ministrijas saikni ar parlamentu. Ja sešnieks, kaut ko iekārotu nesaņēmis, sadumpotos, koalīcijai, kam pašlaik ir 56 balsis, vairs nebūtu vairākuma. Cik zināms, Vienotība ir nodrošinājusies pret šādiem gadījumiem ar opozīcijas atbalstu, ko garantētu agrākās sadarbības pieredze ar tajā palikušo Zaļo un Zemnieku savienību. Valda Dombrovska (Vienotība) valdībai ir pieredze, strādājot arī mazākumvaldības apstākļos. K. Olšteins uzskata šo valdību par iespējami labāko un neplāno destabilizēt tās darbu. Testa balsojums bija par valsts budžetu, atzina Vjačeslavs Dombrovskis (ZRP), kas bijušo kolēģu darbību raksturo kā konsekventu. K. Olšteins arī V. Dombrovska vadītajā Tautsaimniecības komisijā esot aktīvs. Vienotības frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis sešu neatkarīgo deputātu statusā nesaredz riskus, taču atzīst, ka viņiem vēl sevi ir jāpierāda kā nobriedušiem politiķiem.