Saeima otrdien šādus grozījumus pieņēma Patērētāju tiesību aizsardzības likumā.
Ministru kabineta noteikumi paredz, ka licenci kreditēšanas pakalpojumu sniegšanai izsniegs Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) uz vienu gadu ar iespēju to pārreģistrēt. Projekts paredz valsts nodevu par licences izsniegšanu 50 000 latu apmērā un pārreģistrāciju - 10 000 latu. Licence būs jānovieto pakalpojumu sniegšanas vietā patērētājam redzamā vietā vai jāpublicē mājas lapā, ja kapitālsabiedrība kreditēšanas pakalpojumu sniedz internetā.
Noteikumu projekts nosaka arī citas prasības, kas jāizpilda kapitālsabiedrībai licences saņemšanai - jābūt reģistrētai fizisko personu datu apstrādei atbilstoši Fizisko personu datu aizsardzības likumam, jāizstrādā patērētāja kreditēšanas pakalpojumu sniegšanas, patērētāja spējas atmaksāt kredītu izvērtēšanas un patērētāju sūdzību izskatīšanas iekšējās kārtības, nedrīkst būt nodokļu, nodevu vai citu obligāto maksājumu nokavējumi valsts budžetā, kā arī pašu kapitāls pārskata gada periodā nedrīkst būt mazāks par minimālo pamatkapitāla apmēru. Noteiktas prasības arī kapitālsabiedrības padomes un valdes locekļiem, jaunos MK noteikumus skaidroja Ekonomikas ministrijas pārstāvji.
Projekts arī paredz ierobežojumu attiecībā uz licences saņemšanu kapitālsabiedrībām, kas nevar pierādīt pamatkapitālā ieguldīto līdzekļu legālu izcelsmi. Kredītiestādēm patlaban šāds ierobežojums jau ir noteikts Kredītiestāžu likumā un tā izpildi kontrolē Finanšu un kapitāla tirgus komisija.
Ja kapitālsabiedrībai licence ir anulēta, iesniegumu jaunas licences saņemšanai tā drīkst iesniegt ne agrāk kā trīs gadus pēc lēmuma pieņemšanas par licences anulēšanu dienas, izņemot, ja licence anulēta pēc pašas kapitālsabiedrības lūguma, nosaka jaunie noteikumi.
Plānots, ka MK noteikumu projekts stāsies spēkā š.g. 1.maijā. Par komercdarbību bez speciālas atļaujas saņemšanas ir paredzēta gan administratīvā, gan kriminālatbildība.