Kā liecina neoficiālā informācija, komisiju vadība sadalīta šādi:
Nacionālā apvienības deputāti vadīs divas komisijas - Ārlietu (Rihards Kols) un Sociālo un darba lietu komisiju (Edmunds Teirumnieks).
No Attīstībai/Par! Budžeta un finanšu komisiju vadīs Mārtiņš Bondars, bet Eiropas lietu komisiju - Vita Tērauda.
Juridiskā komisija būs Jāņa Bordāna (JKP) pārziņā, bet Aizsardzības, Iekšlietu un korupcijas novēršanas komisiju vadīs Juriss Jurašs (JKP).
Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas vadītājs būs Artuss Kaimiņš (KPV LV), Pieprasījumu komisijas - Linda Liepiņa (KPV LV), bet Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadība uzticēta Kasparam Ģirgenam (KPV LV).
Saskaņas politiķi savā pārziņā ņems Valsts pārvaldes un pašvaldības komisiju (Sergejs Dolgopolovs), Mandātu, ētikas un iesniegumu komisiju (Vitālijs Orlovs) un Ilgtspējīgas attīstības komisiju (Vjačeslavs Dombrovskis).
Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisiju vadīs Jānis Dūklavs (ZZS), bet Nacionālās drošības komisiju - Māris Kučinskis (ZZS).
Pilsonības, migrācijas un sabiedrības saliedētības komisija paliks Jaunās Vienotības Andreja Judina ziņā, bet Izglītības, kultūras un zinātnes komisija Arvila Ašeradena pārvaldībā.
Jau vēstīts, ka ceturtdien bija jānoslēdz deputātu izvirzīšana darbam komisijās.
Saeima iepriekš apstiprināja parlamenta pastāvīgo komisiju izveidošanas noteikumus. Tie nosaka, ka katrs deputāts varēs būt ievēlēts tikai vienā no likumdošanas komisijām. Šis nosacījums saistīts ar nepieciešamību, lai deputāti strādātu gan likumdošanas komisijās, gan arī tā dēvētajās "mazajās komisijās". Lai ievērotu šo principu, noteikumos minēti arī frakciju deputātu sadalījuma matemātiskie nosacījumi.
Tāpat noteikts, ka Nacionālās drošības komisijā ievēlēs pa vienam deputātam no katras frakcijas un Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā - pa diviem deputātiem no katras frakcijas.
Iepriekš parlamenta Prezidija un Frakciju padomes kopsēdē tika panākta vienošanās, ka par deputātu ievēlēšanu komisijās Saeima balsos 20.novembrī. Lai gan vairāki politiķi pēc tam aicināja balsojumu par komisiju sastāvu veikt agrāk, lai likumdevējs varētu sākt pilnvērtīgi strādāt, tomēr pagaidām nav redzama praktiska virzība uz tuvāka datuma par 20.novembri noteikšanu.
Buba
a ko ta nu?
Satversme