NA arī paziņojumā presei norādīja, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja izmeklēšana saistībā ar pārmetumiem ministres darbībā ir pilnībā atbalstāma, lai "tiktu noņemta šaubu ēna ministres darbības tiesiskumam, faktus nošķirot no nomelnojošiem izdomājumiem".
Trešdien NA Saeimas frakcijas sēdē, uzklausot kultūras ministres viedokli, apvienības deputāti pauda pārliecību, ka NA ministriem ir jāīsteno tāda rīcības politika, kas atbilst tiesiskas, godīgas un efektīvas valsts pārvaldības principiem. "Ja ministrs ierēdņu vai citu amatpersonu darbā ir konstatējis kādus pārkāpumus vai tikai radušās aizdomas par iespējamiem pārkāpumiem, tad viņam uz tiem ir atbilstoši jāreaģē," uzskata NA.
Ministre frakcijas sēdē informēja, ka LNO ir lielākā kapitālsabiedrība Kultūras ministrijas padotībā, un tā saņem ievērojamu valsts budžeta dotāciju gandrīz 4 miljonu latu apmērā. Tā kā LNO jau ilgstoši ir bijusi neskaidrība par finanšu izlietojumu un tā pamatotību, kā arī regulāri nācies meklēt operai papildu finansējumu, ministre uzskata, ka operā ir jāmaina pārvaldības modelis, paplašinot valdi līdz trīs cilvēku sastāvam, kas būtu adekvāti tik lielai un valsts budžetam dārgi izmaksājošai iestādei, turklāt nepieļautu vienpersonisku un diskutablu vadības stilu. "Operā strādā gandrīz 600 cilvēki un opera kā teātris ir nozīmīga gan Latvijas kopējā kultūrainā, gan veicinot valsts starptautisko atpazīstamību, un ar šīm vērtībām mēs nedrīkstam riskēt," teikts NA paziņojumā.
"Jebkura vēlme mainīt pastāvošo, gadiem ilgi notiekošo lietu kārtību, birokrātos rada pretestību un vēlmi saglabāt savas pozīcijas jebkuriem līdzekļiem. Īpaša pretestība tiek izrādīta tad, ja pārmaiņas skar plašākas interešu grupas, kas tālu pārsniedz vienas iestādes robežas. Līdzšinējās poliskās pārmaiņas valstī arī apliecina, ka vecās, iesīkstējušās "tradīcijas" ir jāmaina," uzskata NA frakcijas vadītājs Einārs Cilinskis.