Viņaprāt, pēc AP programmā paustā secināms, ka partiju apvienība veselības aprūpes nozari virza uz privatizāciju, un tas ir nopietns drauds visai valstij.
Keris gan pieļāva, ka, iespējams, koalīcijas sarunu gaitā panākta kāda vienošanās saistībā ar Veselības aprūpes finansēšanas likuma mainīšanu, nevis atcelšanu kopumā, un tādā gadījumā politiskā spēka vērtējums varētu būt citāds.
Vienlaikus, ja AP iecerējusi īstenot priekšvēlēšanu kampaņā pausto, veselības aprūpe nākamgad varētu būt apdraudēta, uzskata LVSADA priekšsēdētājs.
Jau vēstīts, ka Jaunā konservatīvā partija (JKP) piedāvā veidot piecu partiju koalīciju bez Zaļo un zemnieku savienības un Saskaņas.
JKP jaunajā valdībā sev vēlētos premjera posteni, kā arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra un iekšlietu ministra krēslus.
Saskaņā ar minēto piedāvājumu apvienībai AP tiktu trīs ministrijas - Finanšu ministrija, Labklājības ministrija un Veselības ministrija -, kā arī Saeimas spīkera krēsls, kurā politiskais spēks, pēc neoficiālas informācijas, labprāt redzētu savu premjera amata kandidātu Pabriku.
Vēl trīs ministrijas pienāktos nacionālajai apvienībai Visu Latvijai!-Tēvzemei un brīvībai/LNNK, kura saglabātu kultūras ministra amatu, kā arī tiktu pie Izglītības un zinātnes ministrijas un Zemkopības ministrijas vadības grožiem.
Partijai KPV LV JKP iecerējusi atvēlēt ekonomikas ministra un satiksmes ministra krēslus, bet Jaunajai Vienotībai - tieslietu ministra un aizsardzības ministra posteņus.
Savukārt lēmums par Ārlietu ministrijas pārraudzību varētu tikt pieņems kopīgi.
Ķeris var iet uz poda.
Pareizi!
nūū