E.Lūkass pēc vēlēšanām 7.oktobra "The Ekonomist" publicēja rakstu "Drosme un slava". Rakstā viņš uzsvēris, ka V.Dombrovska valdība bijusi sekmīga krīzes pārvarēšanā un to atzinīgi novērtējuši arī Latvijas vēlētāji, apgāžot "aksiomu, ka vēlētāji soda valdību, kas ievieš stingrus taupības pasākumus".
Otra tēze, ko apgāzuši Latvijas vēlētāji, turpina E.Lūkass, ir, ka liela nauda nenovēršami izkropļo politiku. Pievēršoties iespējamai koalīcijai, britu žurnālists vienā teikumā pieminējis arī "Visu Latvijai"/"TB"/LNNK, to nodēvējot par "jaunu ultranacionālistu savienību, kurai ir astoņas vietas un nepatīkama cirta".
Žurnālists vēlāk precizē, ka ar šo teikumu domājis, ka "ne jau pati partija ir nepatīkama, bet gan šī šķipsna". Pret "TB"/LNNK aliansi, kura nākot ar "Latvijas neatkarības atgūšanas šarmu", iebildumu neesot. Ja VL savu neskaidro cirtu nogriezīs, ļoti precīzi definējot savu nostāju, kā arī atzīs senāko iespējamo tuvību ar ekstrēmistiem un to nožēlos, solot, ka no šādām idejām atsakās, iebilžu pret tās dalību valdībā nevarot būt.
Šādus secinājumus saistībā ar VL darbību viņš esot guvis, saņemot informāciju no vairākiem avotiem. Nepieņemams esot vislatviešu lozungs "Latviju latviešiem" – jo sava vieta valstī esot arī citām tautībām. Arī kāda VL biedra saikne ar ekstrēmistiem, ko savulaik izmeklējusi Drošības policija, neesot pieņemama. "Partijai esot skaidri jādefinē sava nostāja ekstrēmisma, holokausta, seksuālo minoritāšu jautājumā," piebilst žurnālists. Tas gan vairāk ir saistīts ar VL pagātni, nevis tagadējiem līderiem Raivi Dzintaru un Imantu Parādnieku.