Kā uzsvēra Noviks, parakstīti 1218 primārās veselības aprūpes pakalpojumu līgumu grozījumi, kuros tiek sniegti ģimenes ārstu pakalpojumi. Kopumā piedāvāti 1292 līgumu grozījumi.
Savukārt līgumattiecības ar VOAVA ir 1362 ģimenes ārstiem. Līgumu un ģimenes ārstu skaits ir atšķirīgs, jo vairāki no līgumiem noslēgti ar poliklīnikām, kurās valsts apmaksātos veselības aprūpes pakalpojumus sniedz vairāki ģimenes ārsti.
VOAVA norāda, ka, neparakstot līguma grozījumus, valsts sniegtos pakalpojumus tiesīga apmaksāt tikai 75% apmērā.
Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide stāstīja, ka daudzi ārsti līguma nosacījumus paraksta "zem spiediena" vai arī ar nosacījumu, ka tos pilnībā nevar izpildīt.
Veide uzskata, ka nav pareizi ģimenes ārstiem likt papildu strādāt sestdienās, tai pat laikā par 20% samazinot atalgojumu un nepiešķirot papildu finansējumu par papilddarbu. Maksu jau nesaņemot tikai ārsts, bet arī viņa medmāsa, kā arī jāmaksā īres maksa un ir citi izdevumi, kuri par šo summu jāsedz, skaidro asociācijas prezidente.
Turklāt, pēc viņas teiktā, no Veselības ministrijas (VM) nav saņemts pamatojums, kāpēc jāstrādā arī sestdienās.
Viņa arī stāstīja, ka vēl joprojām turpinās sarunas ar VM par līguma nosacījumiem.
VM pārstāve Egita Pole aģentūrai LETA uzsvēra, ka VM šobrīd nemainīs savu pozīciju un no piedāvātajiem līguma nosacījumiem neatkāpsies. Pēc viņas teiktā, ģimenes ārstiem nav apgrūtinājums strādāt arī sestdienās, jo šai situācijā ģimenes ārsts var izvēlēties citu brīvdienu nedēļā. Turklāt liela daļa ārstu jau līdz šim strādāja vairāk, nekā to paredzēja noteikumi un līgumi.
Tā ir pretimnākšana tiem pacientiem, kuri garas darba stundas pavada darbā un līdz ar to pie ārsta tiek tikai brīvdienās, skaidro Pole.
Kā ziņots, no 1.jūlija noteikts, ka ģimenes ārsta pacientu kopējais pieņemšanas laiks ir ne mazāks par 25 stundām nedēļā, izņemot ģimenes ārsta prakses ar pacientu skaitu līdz 1000 pacientiem un ar pacientu skaitu līdz 500 pacientiem, kur pieņemšanas laiks ir ne mazāk par 20 stundām nedēļā.