Kučinskis pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni pauda, ka no trīs Vienotības piedāvājumiem attiecībā uz nodokļu politiku var pieņemt divus - ļaut uzņēmumiem ar apgrozījumu līdz 40 000 eiro izvēlēties maksāt 5% MUN likmi un minimālās sociālās iemaksas vai 15% MUN likmi, kā arī valdībai nākamgad izstrādāt piedāvājumu, kas palīdzētu iedzīvotājiem ar maziem ienākumiem.
Vienlaikus Kučinskis uzsvēra, ka "nav pieņemams" piedāvājums līdz 2017.gada 1.septembrim pārcelt spēkā stāšanos termiņu normai par minimālām sociālām iemaksām. Uz šādu risinājumu uzstāj "Vienotība", bet premjera piedāvājums paredz šo normu izslēgt.
Premjers par savu nostāju esot informējis Vienotību. Viņš piebilda, ka pašlaik iespēja vienoties ir Vienotības rokās, un valdības vadītājs joprojām cer panākt kompromisu.
Kā ziņots, valdošās koalīcijas politiskie spēki līdz šim nebija spējuši vienoties par atteikšanos no minimālo sociālo iemaksu ieviešanas un MUN likmes palielināšanu līdz 15%. Tāpēc otrdien Saeimas komisijās šie likumprojekti tika atbalstīti ar opozīcijas balsīm, Vienotībai atturoties.
Vienotība nepauž atbalstu piedāvājumam atteikties no minimālām sociālām iemaksām un palielināt MUN likmi līdz 15%. "Vienotība" rosina izstrādāt jaunu piedāvājumu likumprojektā par minimālajām sociālajām iemaksām, lai nodrošinātu sociālās garantijas cilvēkiem ar zemu atalgojumu, it īpaši reģionos, iepriekš skaidroja labklājības ministrs Jānis Reirs (Vienotība). Tāpat Vienotība rosina pārcelt ieceres par minimālām sociālām iemaksām īstenošanu, nevis izslēgt to no likuma.
Vienotība arī piedāvāja, ka mikrouzņēmumi, kuru apgrozījums nav lielāks par 40 000 eiro, varētu izvēlēties maksāt MUN 15% apmērā vai arī maksāt MUN 5% apmērā un par katru darbinieku veikt sociālās iemaksas.