Bažas par to, ka būs mēģinājumi ietekmēt Saeimas vēlēšanu gaitu, paudis arī Valsts prezidents Raimonds Vējonis, norādot, ka tiks izmantotas gan "atļautas, gan pusatļautas, gan, visticamāk, arī neatļautas metodes."
Vējonis jau vizītē ASV situāciju pārrunāja ar Facebook pārstāvjiem, kuri vēlāk ieradās Latvijā. KNAB no sociālā tīkla vēlas iegūt informāciju gan par šajās platformās izvērsto politisko spēku kampaņu apjomu, gan to finansētājiem.
"Tas tāds ikdienas darbs, kur mēs faktiski pārrunājam visādas nianses, tehniskās nianses. Viņiem ir jāizprot arī, kāds ir normatīvais regulējums Latvijā - kas ir atļauts, kas nav atļauts," LNT par sadarbību ar Facebook un citiem sociālajiem tīkliem izteicās KNAB vadītājs Jēkabs Straume. Viņš gan neatklāja, tieši ar kādu informāciju korporācijas piekritušas dalīties, norādot, ka "tas ir viņu pašu lūgums. Ja mēs visas kārtis atklājam un noliekam uz galda, tad varbūt atkal radām priekšnoteikums, lai tie, kuri vēlētos pārkāpt (noteikumus), zinātu, kādā veidā to izdarīt."
Jāatgādina, ka sākotnēji sadarbība nevedās arī ar ASV sociālo tīklu gigantiem, un Straume pat izteicās, ka gadījumā, ja "kompānijas nereaģēs, tad domāsim, kā rīkoties tālāk. Nav izslēgts, ka mums vajadzēs tiesas spriedumu par to, ka uz kādu laiku Facebook, piemēram, tiks bloķēts Latvijā." Vēlāk gan situācija mainījās un ASV korporācijas sadarbībai piekrita, taču grūtāk klājas ar Krievijā reģistrētajiem sociālajiem tīkliem.
Krievijā populārā vietne Odnoklassniki, kas pēc Gemius datiem aprīlī bija 21. vietā visvairāk apmeklēto tīmekļa lapu topā arī Latvijā, nav atsaukusies KNAB aicinājumam sākt saziņu.
Politisko partiju aģitācijas kontroles periods pirms oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām sāksies pēc nepilna mēneša - 9. jūnijā.
andis
Laikam sanāk..
nekauņa