Kad medijos parādījās pirmās ziņas par iespējamajiem komisiju priekšsēžiem, atsevišķi kandidāti izraisīja rezonansi – piemēram, Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas priekšsēdētājs Artuss Kaimiņš (KPV LV), kura uzvedība iepriekšējā Saeimā vairākkārt beidzās ar kolēģu iesniegumiem Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijā, par ko deputāts saņēma arī sodu. Politiķis arī provocēja citus parlamentāriešus, viņus filmējot. Komisijas sēdē Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (NA) informēja, ka atbalstīs Kaimiņa ievēlēšanu, jo tāda ir partiju vienošanās, taču aicināja kolēģi amatā ar cieņu izturēties pret citiem deputātiem. Pēc vēlēšanām KPV LV deputāti gan ir kļuvuši atsaucīgāki pret medijiem. Kaimiņš arī vairs nestaigā ar savu kameru, bet žurnālistiem parādīja, ka tā tomēr esot viņam līdzi, ja nu notiekot kaut kas negaidīts. Tiesa, tagad kāds jauneklis ar kameru bieži seko līdzi JKP līderiem.
Pretrunīgi vērtēta bija arī zemkopības ministra Jāņa Dūklava (ZZS) ievēlēšana par Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās attīstības komisijas priekšsēdētāju. Pēc viņa izvirzīšanas Sandis Riekstiņš (JKP) paziņoja, ka vienošanās ir viena lieta, bet "visam ir robežas, un es neredzu iespēju atbalstīt Jāni Dūklavu". JKP deputāti minēja plašu iemeslu loku, sākot ar Dūklava vārda parādīšanos "oligarhu lietas" sarunās un beidzot ar iepakojuma depozīta sistēmas "bloķēšanu". Dūklavs pēc ievēlēšanas amatā paskaidroja, ka savu viedokli neesot mainījis – viņš neesot pret depozīta sistēmu, bet pret piedāvāto redakciju.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena ceturtdienas, 23. novembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
Alla Borisovna
Андрей Клементев