Viņķele ar padomnieka Edgara Skvarika starpniecību Dienai uzsver, ka valsts budžeta finansētai kvalitatīvai veselības aprūpes sistēmai jābūt pieejamai katram Latvijas iedzīvotājam neatkarīgi no viņa rocības un dzīvesvietas. Pašreizējais likums veselības pakalpojumu pieejamību ierobežojot. "Tas diskriminē pacientus pēc nodokļu maksāšanas statusa, kā arī nesasniedz sākotnēji noteiktos mērķus – atšķiras plānotie ieņēmumi no reāli samaksātajiem," skaidro Viņķele.
Ar nosacījumiem
Tiek piedāvāts veidot vienotu veselības aprūpes pakalpojumu grozu, kā arī attiecināt procentpunktu sociālo iemaksu uz tādiem alternatīviem nodokļu režīmiem kā mikrouzņēmumi, patentmaksu veicēji, autoratlīdzību saņēmēji un citi. Sociālo apdrošināšanas iemaksu iekasēšana procentpunkta apmērā valsts veselības apdrošināšanai no alternatīvajiem nodokļu režīmiem 2020. gada veselības budžetu varētu papildināt apmēram par deviņiem miljoniem eiro.
Koalīcijas partiju pārstāvji Dienai atzīst – lai arī kopumā tās atbalsta atteikšanos no divu pakalpojumu grozu sistēmas, tam ir vairāki priekšnoteikumi.
Nacionālās apvienības (NA) politiķe Elīna Treija Dienai stāsta, ka NA atbalsta ieceri atteikties no divu pakalpojumu grozu sistēmas ar nosacījumu, ka tiek panākta visu Latvijas rezidentu solidāra iesaiste valsts obligātajā veselības apdrošināšanas (VOVA) sistēmā. NA sagaida, ka VM kopā ar Finanšu ministriju un Labklājības ministriju izstrādās modeli, kā pakāpeniski palielināt VOVA iemaksu īpatsvaru, tai skaitā paredzot vidējā termiņā ieviest minimālo VOVA iemaksu apmēru. Tāpat tiek gaidīta tāda risinājuma izstrādāšana, kas nosaka obligātu pienākumu visiem Latvijas rezidentiem pievienoties VOVA sistēmai, un citi veicamie darbi.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena piektdienas, 22. marta, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
kolhoza galvenais grāmatvedis
Kā pa miglu
ta nu gan