"Viņš ir politiķis, kas vadījis Latviju vissmagākajā krīzē un darījis to sekmīgi. Dombrovskis ir arī loģisks Vienotības līderis, kas spēj saliedēt un apvienot cilvēkus. Tas arī atbilstu eiropeisko partiju principam, ka partijas līderis kļūst arī par Ministru prezidentu," savu nostāju izskaidroja Ēlerte.
Viņa uzsvēra, ka viena no Vienotības galvenajām atbildībām ir nostiprināt partiju. "Ministru prezidentam vienlaikus būt partijas vadītājam nenozīmē, ka viņam jānodarbojas ar biedru pārreģistrāciju vai biedra naudu iekasēšanu," viņa piebilda.
Pabeidzot partijas apvienošanu, nākamais nopietnais posms būšot partijas nostiprināšana. "Tas manā izpratnē nozīmē skaidras politikas visos valsts attīstības virzienos, kas ir izstrādātas, debatētas un saprotamas visiem Vienotības biedriem, nevis tikai grupai ļaužu, kas pirms katrām vēlēšanām steigā metas uzrakstīt programmu," norādīja Ēlerte.
Viņa uzsvēra, ka visas šaubas un diskusijas par to, vai Vienotībai vajadzētu pārtapt vienā partijā, ir pagātne, un masveida biedru aiziešana no Vienotības, protestējot pret demokrātijas trūkumu tās satura veidošanā, nenotiks.
"Domāju, ka Vienotība un to veidojošās partijas ir ar lielāku pieredzi demokrātijā nekā daža laba cita partija. Ja nu kāds tāds biedrs parādīsies, tad es teiktu, ka viņš ir gulējis garā ziemas miegā, pēkšņi pamodies un nav redzējis, kas apkārt notiek. Vienotības ceļš uz vienu partiju ir bijis pietiekami ilglaicīgs, demokrātisks, katrs to ir varējis iespaidot. Ja kādam tas nav bijis pieņemams, viņš ir aizgājis. Šajā procesā piedalās saprātīgi cilvēki pie pilnas apziņas, un es neparedzu nekādus šādus brīnumus," teica Ēlerte.