Liepiņš četru lappušu vēstulē izklāsta savu gadījumu un pieredzi Saeimas darbā, izsakot pieļāvumu, ka tā "liks aizdomāties, vai likumdevēja darbs Latvijā ir organizēts uz to pašu vērtību pamata, kas apvieno OECD dalībvalstis". Politiķis izklāsta sev izvirzīto apsūdzību par atsevišķas informācijas nenorādīšanu valsts amatpersonas deklarācijā un pauž, ka neko nav slēpis vai noklusējis un, ja arī būtu pieļāvis kādu pārkāpumu, tas ir izdarīts "tikai aiz neuzmanības".
Deputāts norāda, ka Saeimas lēmumam, kas ļāva turpināt viņa krimināllietas iztiesāšanu, ir radušās negatīvas sekas - parlamentārietim ir liegts piedalīties parlamenta sēdēs. Liepiņš uzsver, ka tas ir pretrunā ar nevainīguma prezumpcijas principu, jo nav spēkā stājies spriedums, ar kuru viņš būtu notiesāts. "Tāpat šāda situācija ir pretrunā ar demokrātisku vēlēšanu principu, jo man ir atņemts vēlētāju sniegtais deputāta mandāts," akcentē politiķis.
Liepiņš saskata dubultus standartus kontekstā ar Saeimas pozīcijas deputātu rīcības vērtēšanu. "Piemēram, pret veselības ministru un vienlaikus Saeimas pozīcijas deputātu Gunti Belēviču (ZZS) ir ierosinātas vairākas administratīvo pārkāpumu lietas, kuras pēc satura ir par daudz smagākiem pārkāpumiem nekā tiem, par kuriem tieku apsūdzēts es. Piemēram, par likuma "Par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā" pārkāpumiem, pieņemot lēmumus, kas ietekmē paša ģimenes locekļu mantiskās intereses. Tomēr Saeima un pozīcijas deputāti nesaskata šķēršļus Belēvičam turpināt pildīt ne tikai deputāta, bet arī veselības ministra pienākumus," pauž politiķis.
Politiķis norāda uz 20 Eiropas Savienības valstīm, kur krimināllietas izskatīšanas laikā šādu seku deputātiem neesot. "Ņemot vērā visu minēto, aicinu OECD izvērtēt, vai Latvijas politiskā vide un tiesību normas, kas reglamentē likumdevēja darbību, atbilst tām vērtībām, kas apvieno OECD dalībvalstis," mudina Liepiņš. Ja atbilde būs negatīva, politiķis rosina OECD aicināt Latvijas valdību nekavējoties veikt nepieciešamās izmaiņas.
Kā ziņots, Augstākā tiesa bija saņēmusi Liepiņa kasācijas sūdzību par Zemgales apgabaltiesas spriedumu, ar kuru parlamentārietim par nepatiesu ziņu sniegšanu amatpersonas deklarācijā piespriests naudas sods.
Ņemot vērā, ka Saeima ir ļāvusi turpināt minētās lietas iztiesāšanu, deputātam ir liegts piedalīties Saeimas sēdēs. Tāpat Liepiņš saņem 50% no mēnešalgas.