Piecu partiju pirmās sarunas atklāja, ka starp politiskajiem spēkiem ir pretrunas gan par veidu, kā veikt izglītības, veselības aprūpes un pašvaldību reformas, gan par ideoloģiskiem jautājumiem. Pēc tikšanās ar Finanšu ministrijas pārstāvjiem Attīstībai/Par! un Nacionālā apvienība Visu Latvijai!–TB/LNNK (NA) otrdien pieprasīja sarunās pārtraukumu, jo
JKP piedāvātajā valdības deklarācijas projektā iekļautie solījumi nav izpildāmi.
Tie prasītu ievērojamus budžeta līdzekļus, kas varētu būt aptuveni 1,7 miljardi eiro no valsts pamatbudžeta un speciālā budžeta.
Atšķirībā no pēcvēlēšanu situācijas iepriekšējos gados otrajā nedēļā pēc Saeimas sanākšanas ne tikai nav apstiprināta valdība, bet nav izveidotas arī Saeimas komisijas un parlaments nevar sākt darbu. Saeima ārkārtas sēdē otrdien apstiprināja nolikumu par komisiju izveidi, taču tikai nākamās nedēļas vidū ir plānots balsot par komisiju sastāvu, pēc kura tām jāizraugās vadība.
Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) Dienai apstiprināja, ka tas var radīt problēmas.
"Visas Latvijas valdības pozīcijas visās Eiropas Savienības padomēs, sākot ar Eiropadomi un beidzot ar nozaru padomēm, ir jāskata Saeimas Eiropas lietu komisijā. Kamēr nav izveidotas komisijas, spēkā ir šīs valdības apstiprinātās pozīcijas, jo Saeimā tās nav, kam skatīt," skaidroja Rinkēvičs. Viņš arī uzsvēra: ir cerības, ka šomēnes noslēgsies sarunas par Lielbritānijas izstāšanos no ES. Ja vienošanās tiks parakstīta, Saeimas Eiropas lietu komisijai būs jāvērtē, "vai mēs piekrītam vai nepiekrītam gala risinājumam, un visām komisijām būs jāstrādā pie lēmuma īstenošanas".
Atstātais mantojums
Pēc Finanšu ministrijas prezentācijas pārsteigta bijusi arī JKP. Aizejošā valdība atstājusi mantojumā budžetu, kurā neesot nosegtas budžeta vajadzības par aptuveni 220 miljoniem eiro, Dienai atzina Krišjānis Feldmans (JKP).
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 14. novembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
jjh
lkk
Lai turas JKP