Smiltēns piektdien atkāpās no frakcijas priekšsēža vietnieka amata, bet par Āboltiņas pārvēlēšanu deputāti nelēma, tam arī nebūtu vairākuma atbalsta. Pēc aiziešanas no partijas pieci deputāti palika frakcijā un vienojās ar Āboltiņu par sadarbību. Vienotības frakcijā ir 11 deputātu, kuri nav partijā, – tajā bez pieciem aizgājušajiem kolēģiem ir ne tikai Dzintars Zaķis un Veiko Spolītis, bet arī četru reģionālo partiju pārstāvji.
Jau pirms nedēļas Āboltiņa Dienai uzsvēra, ka nepretendēs uz Vienotības vadītāja amatu, kā arī neplāno kandidēt valdes vēlēšanās. Viņa Dienai apstiprināja arī neoficiālo informāciju, ka apsverot iespēju nākamajā gadā aiziet no politikas. Tādā gadījumā viņa varētu atgriezties ārlietu resorā, no kura pirms 15 gadiem tajā ienāca, un viena no iespējām ir, ka viņa pievērsīsies diplomātiskajam darbam.
Āboltiņa uzskata, ka tagad par visu svarīgāk ir no Vienotības ievēlētajiem deputātiem ar godu kopā nostrādāt šajā Saeimā un valdībā. Viņa Dienai izteica nožēlu, ka Smiltēns nācis klajā ar šo paziņojumu tieši tagad, kad visa uzmanība jāpievērš nodokļu reformai un vairākiem pretrunīgi vērtētiem likumiem, kur Vienotībai ir atšķirīga pozīcija. Āboltiņa esot centusies izvairīties no publicitātes, arī pēc koalīcijas sēdēm tieši Smiltēnu deleģējusi paust Vienotības viedokli. Viņu frakcijas priekšsēde uzskatījusi par nopietnāko priekšsēdētāja amata kandidātu. "Problēma ir nevis mans stiprums, bet kāda cita vājums," piebilda Āboltiņa.
Tagad Vienotība priekšsēža amatam uzrunājot vairākus kolēģus, kuriem ir valdības darba pieredze. Ir arī partijas biedri, kuri pieļauj, ka Smiltēns ar savu paziņojumu centies apsteigt notikumus, jūtot, ka viņš nebūs vienīgais priekšsēdētāja amata kandidāts.
Visu rakstu lasiet pirmdienas, 24.jūlija laikrakstā Diena!
Āboltiņa tur ir labākā
Pa skuju taku nevienoti un sašķelti
Sociālistiskā partija Vienotība