KPV LV un Jaunā vienotība, kuras līderis ir Ašeradens, risina sarunas par iespējamu kopīgu strādāšanu nākamajā koalīcijā, tomēr KPV LV vēl nav devusi pavisam skaidru atbildi, vai un cik daudz tās deputāti varētu balsot par JV pārstāvja Krišjāņa Kariņa veidotās valdības apstiprināšanu.
Demisijas pieprasījums tika iesniegts saistībā ar Saeimas iepriekš atbalstīto pieprasījumu Ašeradenam par Ekonomikas ministrijas (EM) īstenotās subsidētās elektroenerģijas valsts atbalsta shēmas un EM rīcības tiesiskumu un likumību.
Ašeradens KPV LV šodienas aktivitātes Saeimā attiecībā uz JV politiķiem nesaistot ar jaunās valdības veidošanas procesu.
Ašeradens aģentūrai LETA pauda, ka KPV LV rīcība skaidrojama ar viņu iebildumiem pret OIK. Viņš norādīja, ka ir piedāvājis OIK atcelšanu veikt trīs gados, savukārt, ja KPV LV piedāvā citu tiesisku risinājumu, tad var "doties uz priekšu" arī ar šīs partijas piedāvājumu.
KPV LV balsojumu pret viņu Ašeradens vērtē kā atsevišķu jautājumu - kā vērtējumu aizejošajai valdībai. Savukārt jaunās valdības veidošana ir cits, nesaistāms jautājums un pašlaik notiek darbs pie tās deklarācijas jeb darāmo darbu apkopojuma izveidošanas, skaidroja politiķis.
Saeimas kārtības rullis nosaka, ka ne mazāk kā desmit deputāti var rakstveidā iesniegt pieprasījumus Ministru kabineta locekļiem. Pieprasījumu komisija divu nedēļu laikā izskata pieprasījumu un iesniedz Prezidijam atzinumu par to. Pieprasījumu komisija var atzīt, ka pieprasījums ir pieņemams, daļēji pieņemams vai noraidāms. Par pieprasījuma pieņemšanu vai noraidīšanu lemj Saeima.
Ne mazāk kā desmit deputāti vai Pieprasījumu komisija var iesniegt arī lēmuma projektu sakarā ar pieprasījumu par neuzticības izteikšanu Ministru kabinetam, Ministru prezidenta biedram vai ministram.
(papildināts ar Ašeradena komentāru)
Margarēta
Margarēta
Kika