Jaunās Vienotības politiķis, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni pauda, ka politiskais spēks vēl nenosauc savu favorītu un par šo jautājumu lems valdē. Rinkēvičs gan neprecizēja, kad tas varētu notikt.
Rinkēvičs skaidroja, ka Jaunajai Vienotībai ar prezidentu bijusi "laba domu apmaiņa", un Vējonis iepazīstinājis ar kritērijiem jaunajai valdībai - ārpolitiska un eiroatlantiska kursa saglabāšana, atbildīga budžeta veidošana, reformu turpināšana, mediju brīvība. Būtiski ir arī tas, lai premjeram un ministriem būtu pielaide valsts noslēpumam. "Jaunā Vienotība" piekrītot šādiem kritērijiem.
Ar prezidentu arī pārrunāta situācija, ka valdības veidošanas sarunas organizē vairāki politiskie spēki vienlaicīgi. Jaunā Vienotība ir gatava turpināt konstruktīvi strādāt ar visām tām partijām, kuras to vēlas darīt, sacīja Rinkēvičs.
Viņš uzvēra, ka valdības koalīcijai jābūt maksimāli plašai, un Jaunā Vienotība atbalsta sadarbību ar visiem spēkiem, izņemot Saskaņu. Arī prezidents esot piekritis, ka valdībai jābūt pietiekami rīcībspējīgai un stabilai.
Rinkēvičs arī piebilda, ka pašlaik valdības veidošanas sarunās atstāti novārtā jautājumi par Saeimu - gan parlamenta vadību, kā arī komisiju vadību.
Kā ziņots, Vējonis ceturtdien sācis konsultācijas ar Saeimā ievēlētajām politiskajām partijām par iespējamiem Ministru prezidenta amata kandidātiem.
Pašlaik iniciatīvu valdības veidošanas sarunās uzņēmusies Jaunā konservatīvā partija (JKP), KPV LV un Attīstībai/Par!.
JKP premjera kandidāts ir Jānis Bordāns, KPV LV - Aldis Gobzems un Attīstībai/Par! - Artis Pabriks.
JKP uzstāj, ka būtu jāveido piecu partiju koalīcija, neiekļaujot tajā Zaļo un zemnieku savienību (ZZS) un Saskaņu. Savukārt pārējie potenciālie valdības partneri uzskata, ka valdības darbā jāpiedalās arī ZZS.
JKP pagājušajā nedēļā arī izteica piedāvājumu partijām par valdības modeli un atbildības jomu sadalījumu, tomēr neviens politiskais spēks tam nav piekritis.
Pašlaik valdības veidošanā iesaistītie politiskie spēki uzsver, ka nepieciešams runāt "par saturu" jeb nākamās valdības veicamajiem darbiem, nevis amatiem.
Šie ir cilvēki, par kuriem nav jāka