Laika ziņas
Šodien
Sniegs

Jelgavā aizliedz ekspluatēt daudzdzīvokļu māju Palīdzības ielā

Jelgavas pašvaldības Būvvalde sagatavojusi lēmumu par aizliegumu ekspluatēt daudzdzīvokļu dzīvojamo māju Palīdzības ielā 2, aģentūra LETA uzzināja pašvaldībā.

Būvniecības ekspertu atzinumā norādīts, ka ēka atzīstama par bīstamu, cilvēku drošību apdraudošu, tāpēc līdz ēkas pārbūvei šajā īpašumā dzīvot ir aizliegts. Lai par to informētu, pašvaldība šonedēļ dzīvokļu īpašniekiem ir izsūtījusi vēstules.

Būvvaldes vadītāja Inita Dzalbe klāstīja, ka Būvinspekcijas speciālisti vizuāli apsekoja dzīvojamo māju un sagatavoja atzinumu par ēkas pārbaudi. Ņemot vērā pārbaudē konstatēto, pašvaldība pasūtīja arī dzīvojamās mājas tehnisko apsekošanu, kurā secināts, ka atsevišķas mājas konstrukcijas ir avārijas stāvoklī un mājas ekspluatācija nav ieteicama, līdz tiks veikti remontdarbi un novērsta bīstamība.

"Apsekošanas gaitā ir fiksēti nesošo konstrukciju bojājumi ēkas ieejas mezglā un pirmajā stāvā, bīstamā stāvoklī ir pārseguma daļas pagrabā, kurām konstatēta trupe, deformējusies kāpņu telpas nesošā starpsiena, kā arī grīda. Tāpat bīstamā stāvoklī ir elektrības pieslēgumi pagrabā un koplietošanas telpās, kanalizācijas un ūdensvada pieslēgumi," informēja Būvvaldes vadītāja.

Daudzdzīvokļu dzīvojamajā mājā Palīdzības ielā 2 ir seši dzīvokļi - četri pieder privātīpašniekiem, bet divi dzīvokļi ir pašvaldības īpašumā. Tā kā saskaņā ar eksperta atzinumu ēka ir bīstama un apdraud cilvēku drošību, šonedēļ Būvvalde ēkas dzīvokļu īpašniekiem izsūtījusi vēstuli, informējot par Būvvaldes lēmumu aizliegt ēkas ekspluatāciju līdz bīstamības novēršanai.

"Ņemot vērā to, ka ēka ir dzīvošanai bīstama, tā ir jāatbrīvo nekavējoties pēc vēstules saņemšanas. Pēc tam dzīvokļu īpašniekiem kopā ar apsaimniekotāju ir jāsasauc kopsapulce, lai vienotos par tālāko rīcību - remontēt un novērst bojājumus vai ēku nojaukt," informēja Dzalbe.

Pašvaldība Palīdzības ielas 2 pašvaldības dzīvokļu īrniekiem nodrošinās citu mājvietu.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas