Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

FOTO: Ekspluatācijā nodota nepilnus 18 miljonus eiro vērtā Loka maģistrāle Jelgavā

Piektdien noslēdzies nepilnus 18 miljonus eiro vērtā līguma izpildes termiņš un ekspluatācijā nodošanas process 12 būvprojektu izbūves darbiem Jelgavā - 28.oktobrī ekspluatācijā tika nodota Loka maģistrāle, bet šodien ekspluatācijā nodoti vēl atlikušie būvobjekti, aģentūru LETA informēja projekta būvdarbu veicējs pilnsabiedrība ReRe Vide-Hydrostatyba.

Loka maģistrāles un blakus esošo ielu pārbūve ilga vairāk nekā divus gadus, un tas bija viens no pēdējos gados lielākajiem infrastruktūras izbūves objektiem valstī. Būvniecības darbus veica pilnsabiedrība "ReRe Vide-Hydrostatyba".

Rekonstruētajā Loka maģistrālē izbūvēti četri jauni rotācijas apļi, pilnībā atjaunots pārvads pār dzelzceļu, izbūvētas pazemes un virszemes inženiertehniskās komunikācijas, kā arī izveidotas ietves un veloceliņi visas ielas garumā. Turklāt, sakārtotas arī Loka maģistrālei blakus esošās ielas - Strautu ceļš, Bērzu ceļš, Pērnavas iela, Pumpura iela, P.Lejiņa iela, Vecais ceļš un Rubeņu ceļš, kur ieklāts asfalta segums, izbūvētas ietves un sakārtota zaļā zona.

Projekta laikā pārbūvēti lietus ūdens kanalizācijas tīkli, sadzīves kanalizācijas tīkli, ūdensvada tīkli, apgaismojuma tīkli, kā arī optiskie un elektroapgādes tīkli, luksoforu un gāzes apgādes tīkli. Visā maģistrāles garumā veikti teritorijas labiekārtošanas darbi, ietverot nogāžu stiprinājumus, jaunus zālājus, ietves, veloceliņus, autostāvietu izbūves darbus.

"Maģistrāles pārbūves darbi tika veikti pa posmiem saskaņā ar būvprojektu, tomēr projekta gaitā nācās risināt arī nestandarta situācijas, kas nozīmēja veikt grozījumus līgumā, pārskatot termiņus un izpildāmo darbu daudzumu atbilstoši reālajai situācijai, bet nepalielinot kopējo līguma summu," skaidroja pilnsabiedrības dalībnieka SIA "Rere vide" vadītājs Vjačeslavs Voropajevs.

Būvniecības laikā tika arī novērsta projekta prasībām neatbilstoša asfaltmateriāla iestrāde. Konstatējot vienā posmā asfalta masas neatbilstību, jau ieklātais seguma posms tika nofrēzēts un ieklāta jauna būvprojektam atbilstoša asfalta kārta. Ģenerāluzņēmējs veiktajiem darbiem nodrošinās septiņu gadu garantiju.

Piektdien, nododot visus darbs, ir aprēķināts, ka veidojas līguma summas ietaupījums 72 648,19 eiro apmērā. Iepirkuma konkursa rezultātā pilnsabiedrības "ReRe Vide-Hydrostatyba" piedāvātā cena 17 692 909,06 eiro apmērā bija par 5,3 miljoniem eiro zemāka nekā nākamajam zemākās cenas piedāvājumam.

Jelgavas pilsētas pašvaldība Loka maģistrāli rekonstruē, piesaistot ES finansējumu nacionālās nozīmes centru integrēšanai Eiropas vienotā transporta tīklā (TEN-T).

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas