Īpašuma attīstītāja Auras centrs, kas tiesvedībā ir trešā persona, valdes loceklis Uldis Sproga Dienai atzīst, ka uzņēmums citu spriedumu no Jelgavas administratīvā rajona tiesas neesot gaidījis. "Jau no pašiem pirmsākumiem tiesas sastāvs tika pakļauts masīvai propagandai, pārvēršot tiesas sēdes un nopietnu investīciju projektu par cirka izrādēm. Pašlabuma meklētāji, kas maskējušies aiz dažādiem nosaukumiem un izmanto vienas nelielas sabiedrības daļas lētticību, faktiski manipulēja ar tiesu varu, lai izrēķinātos ar konkurentiem," pauž Sproga. Viņš gan neprecizē, ko domājis ar "pašlabuma meklētājiem", vien pauž, ka "mūsu tiesneši nav pietiekami kompetenti ekonomikā, lai saprastu savu lēmumu saimnieciskās konsekvences".
Viens no būvatļaujas apstrīdētājiem, biedrības Jelgavas attīstībai pārstāvis Jānis Āboliņš Dienai nenoliedz, ka arī aktīvisti, kuri iebilduši pret Depo būvniecību, turpinās cīnīties par savu taisnību, ja būs tāda nepieciešamība. "Ja reiz esam sākuši visu šo epopeju, tad pusceļā neapstāsimies," viņš saka.
Pret Jelgavas Depo būvniecību sākotnēji iesaistījušies daži vietējie iedzīvotāji, kuriem vēlāk pievienojušies citi aktīvisti, tomēr Āboliņš uzsver, ka par to viņiem netiek maksāts, kā tas tiekot pārmests no pretējā pusē iesaistītajiem. "Lai vai kā oponenti gribu mums "piešūt" citus būvmateriālu veikalus un ir dažādas sazvērestības teorijas par to, ka mums kāds maksā, tādos strīdos mēs nemaz neielaižamies, jo tā nav," saka Āboliņš. Ar lūgumu atcelt Jelgavas domes izsniegto būvatļauju tiesā bija vērsusies biedrība Jelgavas attīstībai, biedrība Direct Impact, kā arī vairākas privātpersonas.
Visu rakstu lasiet avīzes Diena trešdienas, 7. novembra, numurā! Ja vēlaties laikraksta saturu turpmāk lasīt drukātā formātā, to iespējams abonēt ŠEIT!
tādi esam
Nečakarējiet upes krastu
Lv Lv