Jau svētdien, 9.augustā, PVD saimniecībā veicis nepieciešamos pasākumus Āfrikas cūku mēra apkarošanai.
Ap slimības skarto dzīvnieku novietni trīs kilometru rādiusā ir noteikta aizsardzības zona, bet desmit kilometru rādiusā - uzraudzības zona. Šajās teritorijās pastiprināti tiks kontrolēts mājas cūku un mežacūku veselības stāvoklis.
Kā norāda PVD pārstāve Ilze Meistere, Alojas novada Staiceles pagastā līdz šim bija konstatēti mežacūku saslimšanas gadījumi ar Āfrikas cūku mēri, tādēļ tas jau ietilpa otrajā jeb inficētajā teritorijā.
"Tā kā Staiceles pagastā tagad ir konstatēta arī mājas cūku saslimšana, paplašināsies trešā jeb kritiskā teritorija. Tai pēc saskaņošanas ar Eiropas Komisiju bez Staiceles pagasta tiks pievienoti vēl vairāki pagasti," atzīmē Meistere.
Karantīnas zonās pastiprināti kontrolēs arī dzīvnieku transporta līdzekļu kustību.
Aizsardzības un uzraudzības zonā PVD pārbaudīs visas saimniecības, kurās tiek turētas cūkas.
Aizsardzības zonā aizliegts pārvietot cūkas no saimniecības uz saimniecību, kā arī izvest cūkas un cūkgaļu ārpus aizsardzības zonas vismaz 40 dienas pēc slimības skartās saimniecības dezinfekcijas.
Lai pasargātu dzīvnieku novietni, piemājas saimniecību, no Āfrikas cūku mēra, PVD aicina stingri ievērot biodrošības pasākumus.
Kā ziņots, piemājas saimniecībās slimība šovasar konstatēta Daugavpils novada Dubnas pagastā 18 cūkām, kā arī piecām cūkām Ciblas novada Ciblas pagastā.
Āfrikas cūku mēris ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.
Āfrikas cūku mēris Latvijā pirmoreiz tika konstatēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas.
Šogad konstatēti 523 mežacūku un 37 mājas cūku saslimšanas gadījumi ar Āfrikas cūku mēri, informē PVD.