Toksikoloģijas un sepses klīnikā pacienti nonāca šajā naktī. Viņi cieta no nopietnas saindēšanās ar tvana gāzi. Kā skaidro Toksikoloģijas un sepses klīnikas ārsts anesteziologs-reanimatologs, hiperbārās terapijas speciālists Viktors Saksons, tvana gāze, to ieelpojot, saistās ar asinīs esošo hemoglobīnu un tādējādi izraisa cilvēkam skābekļa badu jeb hipoksiju. Tā kā tvana gāzei nav specifiskas smaržas, garšas vai krāsas, saindēšanos ar to pašam pacientam ir grūti identificēt.
Parasti pēc saindēšanās cilvēki izjūt vājumu, ir reibonis, slikta dūša. Smagākajos gadījumos, kad saindēšanās notikusi miegā, tā var beigties letāli. Kā uzsver mediķi, pacientiem ar hipoksiju ir svarīgi jau agrīni sniegt specializētu palīdzību - hiperbāro oksigenāciju. Tā ir pacienta ievietošana barokamerā ar paaugstinātu skābekļa spiedienu.
Arī konkrētajā gadījumā trīs pacientiem bija nepieciešams nekavējoties uzsākt hiperbāro oksigenāciju, jo saindēšanās apdraudēja viņu dzīvības. Vienam no vīriešiem tvana gāzes daudzums organismā pat 50 reizes pārsniedza pieļaujamo līmeni.
Agrīni uzsākot nepieciešamo terapiju, saindēšanās paliekošas sekas uz pacientu veselību neatstāj, uzsver ārsti. Šobrīd visi trīs pacienti turpina ārstēšanos Toksikoloģijas un sepses klīnikā.
Toksikoloģijas un sepses klīnika nereti nonāk pacienti, kuri saindējušies ar tvana gāzi. Pārsvarā tas notiek rudenī un ziemā, kad, uzsākoties apkures sezonai, tiek kurinātas krāsnis un, nesagaidot kurināmā sadegšanu, tiek priekšlaicīgi aizvērts dūmvads kā rezultātā tvana gāze nonāk nevis dūmvadā, bet telpās. Tāpēc mediķi aicina cilvēkus būt uzmanīgiem. Ja saindēšanās tomēr notikusi, svarīgi nekavējoties vērsties pēc mediķu palīdzības.
Toksikoloģijas un sepses klīnika ir vienīgā Latvijā, kura specializējusies akūtu toksikoloģisku un sepses pacientu ārstēšanā. Gadā klīnikā tiek ārstēti vairāk nekā 2000 pacientu.