Spriedums paredz 1982.gadā dzimušajam vīrietim piemērot probācijas uzraudzību uz divarpus gadiem.
Vīrietis ir atzīts par vainīgu abās viņam izvirzītajās apsūdzībās - gan pēc Krimināllikuma (KL) 125.panta trešās daļas par tīša smaga miesas bojājuma nodarīšanu, kas vainīgā neuzmanības dēļ bija par iemeslu cietušā nāvei, gan pēc KL 174.panta otrās daļas par cietsirdīgu un vardarbīgu apiešanos ar mazgadīgo.
Vīrietis ne pirmstiesas izmeklēšanā, ne tiesā savu vainu neatzina.
Pilnais motivētais spriedums būs pieejams 26.septembrī. Pēc tam, kad apsūdzētais, kuram kā drošības līdzeklis piemērots apcietinājums, būs saņēmis pilnā sprieduma tekstu, to 10 laikā būs iespējams pārsūdzēt.
Jau ziņots, ka uz apsūdzēto sola bija sēdies kāds 1982.gadā dzimis bērna vecāku paziņa, kam vecāki bija uzticējuši bērna pieskatīšanu.
Saskaņā ar lēmumu par kriminālprocesa nodošanu tiesai no 2015.gada 27.septembra līdz 2015.gada 27.oktobrim apsūdzētais vīrietis, kopā ar mazuli uzturoties kādā dzīvoklī Ventspilī, ilgstoši nodarīja viņam psihiskas un fiziskas ciešanas. Bērna pieskatītājs pret mazuli izmantoja nepieņemamas audzināšanas metodes, kā arī bērnu fiziski ietekmēja sitot, grūžot un iekožot, tādējādi nodarot viņam maznozīmīgus miesas bojājumus.
Taču pagājušā gada 27.oktobrī apsūdzētā persona, dusmu vadīta, agresīvi vērsās pret mazuli, pielietojot pret bērnu fizisku spēku, un nodarīja puisēnam smagus miesas bojājumus, kas bīstami dzīvībai, - trulas galvas traumas ar asinsizplūdumiem zem smadzeņu apvalkiem.
Minētie miesas bojājumi bija tiešā cēloniskā sakarībā ar bērna nāves iestāšanos 2015.gada 30.oktobrī.
Sākotnēji Valsts policija aicināja pie kriminālatbildības saukt arī bērna vecākus un ģimenes ārsti, taču nav apstiprinājušās aizdomas, ka vecāki pret bērnu izturējušies vardarbīgi, tāpēc kriminālprocess pret viņiem izbeigts.
Pret bērna māti Ventspils prokuratūra turpina kriminālvajāšanu pēc Krimināllikuma 300.panta otrās daļas jeb par apzināti nepatiesas liecības sniegšanu, par ko var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.
Savukārt pret ģimenes ārsti ierosinātais kriminālprocess par neziņošanu, zinot, ka izdarīts smags noziegums, ir izbeigts, jo ārste savu vainu atzinusi pilnībā. Ārste no kriminālatbildības atbrīvota nosacīti, un viņai noteikts pārbaudes laiks uz sešiem mēnešiem.
Jau ziņots, ka 2015.gada oktobra beigās Ventspils slimnīcā tika nogādāts bezsamaņā esošs gadu un trīs mēnešus vecs bērns ar redzamiem miesas bojājumiem - hematomām. Drīz vien zēnu pārveda uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā, kur viņš no gūtajām traumām pēc trīs dienām nomira.
Gadu veco zēnu notikuma dienā vecāki bija atstājuši pieskatīt ģimenes paziņam - 1982.gadā dzimušam vīrietim. Viņš apgalvoja, ka atstājis bērnu gultiņā un uz brīdi izgājis no istabas. Pēc neilga laika vīrietis atgriezies istabā, jo izdzirdējis tajā troksni. Istabā viņš redzējis, ka bērns guļ uz grīdas un blakus viņam ir apgāzta taburete. Vīrietis izsaucis Neatliekamo medicīnisko palīdzību, kas zēnu nogādāja slimnīcā.