Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Tuvie austrumi

Izraēlas tanki apšauda Hamas mērķus Gazas joslā(3)

Izraēlas tanki pirmdien apšaudījuši palestīniešu kustības Hamas mērķus Gazas joslā, šādi turpinot atbildēt uz raķetēm un gaisa baloniem ar degbumbām, kas no Gazas joslas tiek laisti Izraēlas dienviddaļas virzienā.

Upuru skaits Beirūtas sprādzienā pieaudzis līdz 171(1)

Upuru skaits Beirūtā pagājušajā otrdienā notikušajā sprādzienā pieaudzis līdz 171, otrdien paziņojusi Libānas Veselības ministrija. Vienlaikus turpinās glābšanas operācijas, lai arī zūd cerības atrast izdzīvojušos.

Atkāpusies Libānas valdība(1)

Libānas premjerministrs Hasans Diabs pirmdien paziņojis par valdības atkāpšanos. Valdība atkāpusies, reaģējot uz protestiem, ko izraisīja pagājušajā nedēļā Beirūtā notikušais sprādziens, kurā dzīvību zaudēja aptuveni 160 cilvēki un 6000 tika ievainoti.

Sprādziens saasinājis neatrisinātās problēmas © DIENA(4)

Sprādziens, kas aizvadītajā nedēļā nogranda Libānas galvaspilsētā Beirūtā, ievainojot vismaz sešus tūkstošus cilvēku un nogalinot 158, pastiprinājis jau ilgstoši gruzdošās valsts iedzīvotāju dusmas par politiķu bezspēcību un neizdarību. Premjerministrs Hasans Diabs, piekāpjoties protestētāju dusmām un politiskajam spiedienam, nedēļas nogalē paziņoja, ka plāno tuvākajā laikā sarīkot ārkārtas vēlēšanas.

Beirūtas ostas amatpersonām pieprasa mājas arestu(1)

Beirūtas ostas amatpersonām, kas bija atbildīgas par ostas noliktavā glabāto amonija nitrātu, kas, pēc visa spriežot, otrdien izraisīja nepieredzēti postošu sprādzienu, nosakāms mājas arests, trešdien paziņoja Libānas ministru kabinets.

Afganistānā stājies spēkā trīs dienu pamiers

Islāmistu grupējums Taleban un Afganistānas drošības spēki piektdien sākuši trīs dienu pamieru, daudziem cerot, ka tas beidzot novedīs pie miera sarunām un izbeigs teju divas desmitgades ilgstošo konfliktu.

Mediji: Uz Izraēlas un Libānas robežas notiek kauja(3)

Izraēlas armija uz valsts ziemeļu robežas ar Libānu ir iesaistīta kaujā, kas joprojām turpinās, paziņojusi armija. Arī aģentūras AFP korespondenti, kas atrodas abpus robežai, ziņo, ka dzird sprādzienu troksni.