Laika ziņas
Šodien
Daļēji apmācies
Rīgā -1 °C
Daļēji apmācies
Sestdiena, 23. novembris
Zigfrīda, Zigrīda, Zigrīds

Anša Artuma daiļrades retrospekcija izstādē ∞ mirklis

Jūrmalas muzejs, Tirgoņu iela 29, Majori

Skatāma gleznotāja Anša Artuma (1908–1997) izstāde ∞ mirklis, kas ir mākslinieka radošā mantojuma un piemiņas svinēšana. Ansis Artums – Tukuma gleznotājs, virtuozais vienkāršo ziedu krāšņuma tvērējs, Slocenes krastu iemūžinātājs gadalaiku maiņās. Lielāko daļu savu darbu viņš radījis plenērā, kompozīcijās prasmīgi režisējot dabas uzstādījumus. Līdzās māksliniekiem Kārlim Neilim un Leonīdam Āriņam arī A. Artums veidojis Tukuma kā viena no mākslas centriem atpazīstamību Latvijā.

16. oktobris – 30. decembris

Izstāde Ivara Selecka iela. Selecku dzimta un kino

LKA Rīgas Kino muzejs, Peitavas iela 10

Izstāde ieskatās Ivara Selecka daudzveidīgajā darbībā, stāsta par viņa filmām un to tapšanu, iepazīstina ar filmu tēmām un varoņiem. Izstādē apskatāmas unikālas balvas un memoriāli priekšmeti.

5. oktobris – 30. novembris

Jāņa Krieva (1942–2016) pirmā retrospekcija Pagājusī nākotne

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10, Rīga

Norisināsies ievērojamā latviešu dizainera un vides mākslinieka Jāņa Krieva pirmā retrospekcija Pagājusī nākotne, kas daudzpusīgi iepazīstina ar viņa sniegumu dizainā, kinētikas, vides un interjera mākslā.

18. oktobris – 26. janvāris, 2025

Kauņas kaula porcelāna simpozija izstāde Porcelāna Identitāte

Ogres Vēstures un mākslas muzejs, Brīvības 36, Ogre

Ogres Vēstures un mākslas muzejs sadarbībā ar Viļņas Mākslas akadēmijas Kauņas fakultāti piedāvā unikālu izstādi, kurā ir apkopoti Kauņas kaula porcelāna pēdējo trīs simpoziju darbi. Izstādē piedalās 21 mākslinieks, tai skaitā četri latviešu mākslinieki – Una Mjurka, Elīna Titāne, Verners Lazdāns un Jānis Kupčs.

4. oktobris – 1. decembris

Izstāde Tintnīcas un spalvaskāti

Muzejs Rīgas Jūgendstila centrs, Alberta 12

Rudens pusē, kad atsākušās mācības skolās un augstskolās, muzejs Rīgas Jūgendstila centrs aicina aplūkot izstādi Tintnīcas un spalvaskāti, kurā eksponētas tintnīcas, rakstāmpiederumi un dažādi ar rakstīšanu saistīti priekšmeti no muzeja krājuma un privātkolekcijām.

1. oktobris – 1. decembris

Rīgas Lutera draudzes mākslinieku un Jāņa Akuratera muzeja izstāde Dārzs

Pētera Upīša Dārzkopības muzejs, Ceriņi, Graudu iela 1, Dobele

Izstādē aplūkojami Rīgas Lutera draudzes mākslinieku darbi un īsi videostāsti par darbu tapšanu, dārza tēmu Jāņa Akuratera dzīvē un daiļradē, kā arī iemūžināts stāstījums par Dobeles ceriņu dārzu.

25. septembris – 31. maijs, 2025

Jasmīnas Simsones personālizstāde Nemierīgo atmiņu tilti

Kultūrtelpa Ola Foundation, Ogļu iela 12a

Izstādē redzamie glezniecības darbi apskata atmiņu un nacionālās pašapziņas tēmas, reflektējot par padomju laika mantojumu un tā ietekmi uz mūsdienu jauniešiem Latvijā.

26. septembris – 15. janvāris, 2025

Johana Valtera izstāde Gleznojama esība

Kultūrtelpa Ola Foundation, Ogļu iela 12a

Skatāma latviešu mākslinieka, glezniecības vecmeistara Johana (Jāņa) Valtera izstāde Gleznojama esība, kurā pirmo reizi plašākai publikai būs unikāla iespēja skatīt viņa Berlīnes un Drēzdenes periodā tapušos vairāk nekā 90 darbus no Šmidru ģimenes kolekcijas.

26. septembris – 30. marts, 2025

Tematiskā izstāde Aleksandrs Čaks un Rīgas II Valsts vidusskola

Aleksandra Čaka muzejs, Lāčplēša ielā 48–8

Izstāde veidota no Aleksandra Čaka muzeja krājuma materiāliem un atspoguļo viņa mācību darbu un pirmās mīlestības dzejoļus, kas vēlāk tika apkopoti pirmajos dzejas krājumos.

13. septembris – 30. novembris

Donnas Huankas izstāde Utopiskās šūnas

Mākslas centrs Zuzeum, Lāčplēša iela 101

Donnas Huankas instalācijas ir pazīstamas ar to visaptverošo raksturu - tās ir īpaši veidotas atbilstoši telpām, kurās tās atrodas. Savā mākslā viņa pēta attiecības starp cilvēka ķermeni un dabu, izmantojot dažādus zīmju veidošanas paņēmienus, dabīgus materiālus, imersīvas vides un unikālas topogrāfijas.

20. septembris – 24. novembris

Rotko muzejā tuvojas rudens izstāžu sezona

Rotko muzejs, Mihaila iela 3, Daugavpils

Rotko muzejā tiks svinīgi atklāta rudens izstāžu sezona, pirmos apmeklētājus iepazīstinot ar vērienīgo leģendārajam čehu sirreālisma kinorežisoram Janam Švankmajeram un viņa sievai Evai Švankmajerovai veltīto izstādi Disegno Interno: Padodies savām apmātībām. Vienlaikus muzejs atklās latviešu mākslinieka Vernera Lazdāna izstādi Cilvēki, zvēri un ainavas, slavenā avangarda mākslinieka Solomona Geršova darbu izstādi Ebreju motīvi, bet Martinsona mājā keramiķes Skaidrītes Cihovskas izstādi Atspulgi.

13. septembris – 16. februāris, 2025

Izstāde Rudens

Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejs, Skārņu iela 10, Rīga

Tāpat kā gadalaiki secīgi nomaina viens otru, arī Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja (DMDM) pop-up izstāžu cikla Dizaina procesi tuvplānā otro izstādi Vasara konceptuāli un tematiski nomaina nākamā – Rudens, latviešu dizaineriem caur materiālu kontrastiem reprezentējot kolorīto ražas vākšanas periodu.

18. septembris – 1. decembris

Gunāra Bindes izstāde BINDE 100–10

Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, 2. st., Jaņa Rozentāla laukums 1

Gunārs Binde (1933) 66 gadus ilgās fotokarjeras laikā guvis gan vietēju, gan starptautisku atzinību, par saviem darbiem izpelnoties desmitiem godalgu ārvalstu fotomākslas salonos. Svinot latviešu fotogrāfijas klasiķa 90. jubileju, izstāde un vērienīgs fotoalbums BINDE 100–10 atspoguļo mākslinieka ceļu uz un cauri šiem panākumiem, veidojot metaforisku dienasgrāmatu par nozīmīgākajiem notikumiem, tēmām un cilvēkiem, brīžam caurvijot vizuālo stāstījumu ar Bindes personisku komentāru par konkrētās fotogrāfijas tapšanas aizkulisēm.

21. septembris – 19. janvāris, 2025

Izstāde Spānijas vīzija no Fortuni līdz Pikaso

Mākslas muzejs Rīgas birža, Lielā zāle, Doma laukums 6

Izstāde tapusi sadarbībā ar Kadriorgas Mākslas muzeju (Igaunijas Mākslas muzejs). Tajā eksponēti mākslas darbi no 15 Spānijas muzejiem un privātkolekcijām: Katalonijas Nacionālā mākslas muzeja (Museu Nacional d’Art de Catalunya), Madrides Vēstures muzeja (Museo de Historia de Madrid), Karmenas Tisenas muzeja (Museo Carmen Thyssen Málaga), Karalienes Sofijas Nacionālā mākslas muzeja (Museo Nacional Centro de Arte Reina Sofía), Romantisma muzeja (Museo del Romanticismo), Segovijas muzeja (Museo de Segovia), Vida Muñoz kolekcijas, Casacuberta Marsans kolekcijas, El Conventet kolekcijas un citām.

14. septembris – 15. decembris

Trešā Birkertam veltītā kamerizstāde Arhitekts Gunārs Birkerts – Itālijas gadi

Latvijas Nacionālā bibliotēka, Mezonīna (M) stāva ātrija galerija, Mūkusalas 3

ASV praktizējošam latviešu arhitektam Gunāram Birkertam ar Itāliju bija īpaša profesionāla un ģimeniska saikne – 1969. gadā pasaulē pazīstamais arhitekts nopirka un atjaunoja nelielu māju etrusku laika Itālijas vidienes pamestā kalnu ciematā Čivita di Banjoredžo (Civita di Bagnoregio). Vēsturiskā ēka uz klints malas joprojām ir Birkertu ģimenes atvaļinājumu vieta. Tagad Čivita di Banjoredžo ir populāra vasaras dzīves vieta un tūristu galamērķis.

31. augusts – 17. janvāris, 2025