Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +2 °C
Apmācies
Otrdiena, 25. janvāris
Sigurds, Zigurds, Sigvards

Ārstniecība

Kad prioritāte ir pacientu drošība

Veselība s aprūpes sistēmā ir iesaistīti daudzi, un ārstniecības procesā iespējamas arī kļūdas. Patlaban visā pasaulē domā, kā radīt drošāku vidi, lai mediķi nebaidītos kļūdas atzīt un pacienti saņemtu pienākošos atbalstu, ja negadījums noticis. Latvijā joprojām ir spēkā Krimināllikuma 138. pants, ko attiecina uz ārstniecības personas profesionālo pienākumu nepienācīgu pildīšanu. Tuvākajā laikā atsāksies mediķu un juristu diskusija, vai šāds panta formulējums veicina kļūdu mazināšanos.

Iedzīvotājiem nevajadzētu aizrauties ar pašārstēšanos

Iegādājoties zāles, vērtīgi ir konsultēties ar farmaceitu. Tā var dabūt arī lētākus zāļu analogus, intervijā Baibai Krastiņai atzīst Aptieku īpašnieku asociācijas valdes priekšsēdētājs Jānis Lībķens.

Stradiņa slimnīcā plaušu vēža un citu slimību ārstēšanai sāk izmantot endobronhiālo krioterapiju

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas Plaušu slimību un torakālās ķirurģijas centrā uzsākta jauna diagnostikas un ārstēšanas metode – krioterapija. Procedūras laikā pacientam elpceļos sasaldē slimības bojātos audus, tai skaitā vēža šūnas. Rezultātā audzēja šūnas iet bojā, savukārt normālo audu struktūra netiek bojāta. Latvijā līdz šim endobroniālas krioterapijas metode nav izmantota, vēsta slimnīca.

Mediķu kļūdas bez objektīva vērtējuma

Aktrise Kristīne iespēju strādāt uz lielās skatuves būtībā zaudēja 2015. gada 8. aprīlī, kad, iespējams, ārsta kļūdas dēļ viņai tika bojāti atgriezeniskie balsenes nervi. Šobrīd viņa gaida lēmumu no Ārstniecības riska fonda (ĀRF), vai un cik liela kompensācija viņai pienākas, ceturtdien ziņo avīze Diena.

Pie ārsta – reizi trijos gados

Piektā daļa Latvijas iedzīvotāju gada laikā nav apmeklējusi ģimenes ārstu. Par pacientiem, kas ģimenes ārstus neapmeklē, savulaik uztraukusies arī Veselības ministrija (VM), taču šobrīd lielas problēmas neredz. Arī paši ģimenes ārsti uzskata, ka situācija ir laba. Taču vienlaikus – Latvijas iedzīvotāju veselības rādītāji Eiropas kontekstā bieži izskatās slikti, pirmdien lasāms avīzē Diena.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide