Laika ziņas
Šodien
Apmācies
Rīgā +10 °C
Apmācies
Piektdiena, 14. maijs
Elfa, Elvita, Aivita, Krišjānis

Šodien

Pikaso glezna pārdota izsolē par 103 miljoniem ASV dolāru

Spāņu mākslinieka Pablo Pikaso glezna Pie loga sēdoša sieviete (Marija Terēze) ceturtdien tika pārdota Christie's izsolē Ņujorkā par 103,4 miljoniem ASV dolāru (85,6 miljoniem eiro), paziņoja izsoļu nams Christie's.

Vienradzis atgriežas © DIENA

Atgriešanos Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) laukumos piedzīvojis Kristaps Porziņģis. Ar latvieti ierindā Dalasas Mavericks ar 125:107 uzvarēja Ņūorleānas Pelicans un pietuvojās izslēgšanas spēlēm.

Francijā uzjundīti strīdi par attieksmi pret islāmismu © DIENA

Beidzamajos mēnešos jau tāpat karstās debates par drošības situāciju Francijā vēl vairāk uzjundījušas militārpersonu (gan atvaļinātu, gan aktīvā dienestā esošu) atklātās vēstules, kas publicētas vienā no labējiem žurnāliem. Tajās valsts vadībai pārmesta pārlieka iecietība pret islāmistiem, kuras dēļ Francijā varētu izcelties pat pilsoņu karš. Amatpersonas paudušas sašutumu par publikācijām, norādot, ka to mērķis varētu būtu galēji labējo vēlētāju mobilizēšana pirms jūnijā paredzētajam reģionālajām un nākamgad ieplānotajām prezidenta vēlēšanām.

Turpmāko gadu ceļa karte sporta politikā © DIENA

Nākamā cikla (2021.–2027. gadā) sporta politikas pamatnostādnēs kā galvenā prioritāte ir noteikta bērnu un jauniešu sporta attīstība, akcentu liekot ne tikai uz profesionālās ievirzes sportu, bet arī interešu izglītību. Būtisks ir ne tikai augstu sasniegumu sports, bet arī plašākas sabiedrības iesaiste fiziskās aktivitātēs. Diemžēl statistika rāda – sabiedrība kļūst arvien mazkustīgāka: Eiropas Savienībā vidēji 40% iedzīvotāju vismaz pāris reižu nedēļā nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, bet Latvijā – tikai 28%.

No Eiropas bez pašizolācijas © DIENA

Latvijā pakāpeniski tiks ieviestas priekšrocības vakcinētām personām. Sākotnēji tās būs samērā ierobežotas, taču prognozējami, ka jūnija beigās, kad vakcinēti būs ap 40% iedzīvotāju, šīs priekšrocības kļūs arvien plašākas, ieskaitot dažādu pasākumu apmeklēšanu. Šādu lēmumu vakar pieņēma valdība.

Krievijas un Ķīnas draudi © DIENA(1)

Vairākos ietekmīgos ASV analītiskajos izdevumos, tajā skaitā tādos kā Foreign Affairs un The National Interest, šajās dienās uzreiz tika publicēti vairāki raksti ar līdzīgu pamatdomu – Ķīnas un Krievijas stratēģiskā tuvināšanās rada pret liberālajām demokrātijām vērstu aliansi ar potenciālu un iespējām, kas ir lielākas nekā PSRS un to sabiedroto potenciāls aukstā kara periodā un lielākas nekā ASV un to sabiedroto pašreizējās iespējas.

Vai beidzot atrasti valdības gāzēji? © DIENA

Brīdī, kad visus interesē atbildes, vai Krišjānis Kariņš saglabās premjera amatu un kāda amatu pārdale gaida valdību, ir grūti, bet nepieciešams pievērst uzmanību procesam, kā un kādēļ valdība līdz šādai krīzei nonāca. Atbildes uz diviem pirmajiem jautājumiem, iespējams, sniegs šodien plānotās partiju sarunas, bet attiecībā uz trešo jautājumu droši var teikt, ka ne amorfā KPV LV, ne valdības pastarītis Nacionālā apvienība (NA) Kariņa valdību šādi līdz de facto krišanai nesašūpotu bez iedrošinājuma no ārpuses. Līdz ar to nākamajās dienās svarīgi skatīties uz pirkstiem koalīcijas partneriem, kuriem ir vēl lielāka apetīte un prasme nepievilcīgo valdības gāšanu izveikt ar svešām rokām.

Gaidot Sputnik V © DIENA

Saskaņā ar sabiedriskās domas pētniecības uzņēmuma Levadas centrs veikto aptauju, 62% krievu ir atturīga attieksme pret Krievijā ražoto vakcīnu Sputnik V, kamēr Latvijā daudzi gatavi vakcinēties tikai un vienīgi ar Sputnik V.

Kalendārs

Maijs, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6