Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Šodien

Bertāns gūst 11 punktus Wizards zaudējumā

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns otrdien guva 11 punktus Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē, kurā viņa Vašingtonas Wizards komanda zaudēja.

Skolēnu nolaupīšanu izmanto vieglai peļņai © DIENA

Āfrikas valsts Nigērijas amatpersonas otrdienas rītā paziņoja, ka panākta 27 skolā pagājušajā nedēļā nolaupīto meiteņu atbrīvošana. Šī bija jau otrā skolēnu masveida nolaupīšana valstī šajā gadā. Nigērijas valdība apgalvo, ka nolaupītājiem nemaksā izpirkuma naudu, taču eksperti un nolaupīšanas atspoguļojošie žurnālisti šos apgalvojumus apšauba.

Tuvojas trešais Covid-19 vilnis © DIENA(6)

Lai arī Latvijā aizvadītajā nedēļā Covid-19 saslimstības rādītāji ir samazinājušies, nākotnes prognozes ir neiepriecinošas un pat satraucošas. Tā kā aizvien pieaug saslimstības īpatsvars tieši ar daudz lipīgāko Lielbritānijas vīrusa mutāciju, tad, nerīkojoties un turpinot ierobežojumu atvieglošanu, pēc analoģijas ar Igauniju un Lielbritāniju ir sagaidāms visaptverošs slimības uzliesmojums un stacionāru pārslodze, valdības sēdē otrdien brīdināja gan veselības ministrs Daniels Pavļuts (A/P), gan Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Latvijas tautsaimniecības kontrastu gads © DIENA

Mūsu valsts ekonomikas pagājušā gada sniegums raisa visai pretrunīgas izjūtas. Vismaz tad, ja uz notikušo raugās makroekonomiskā līmenī. No vienas puses, ir virkne tautsaimniecības nozaru, kuru pastāvēšana ir visai apgrūtināta, bet, no otras puses, esam piedzīvojuši visai labas ziņas no ražošanas sektora, eksporta pieaugumu līdz jaunam vēsturiski augstākajam punktam, kā arī vidējās darba samaksas pieaugumu, un tas viss, neraugoties uz to, ka pasaules tautsaimniecībā piedzīvota straujākā lejupslīde kopš pagājušā gadsimta 29. gada krīzes un tai sekojušās Lielās depresijas trīsdesmitajos gados.

Vakcīnu jautājums © DIENA

Problēmas ar vakcīnu pret Covid-19 piegādēm Eiropas Savienībai (ES) kavē vakcinēšanās plānos noteikto mērķu sasniegšanu, pandēmijas trešā viļņa dēļ daudzviet liek pat pastiprināt ierobežojumus, bremzē ekonomikas atjaunošanos un jau kuro reizi rada jautājumus par Eiropas Komisijas (EK) darbības efektivitāti.

Kalendārs

Marts, 2021
P Ot Tr Ce Pt Se Sv
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11