Balvas

Ozolkoka sēņu dēlītis

Akciju sabiedrības Latvijas valsts meži ozolkoka dēlītis – iknedēļas balva vairāk balsu ieguvušās fotogrāfijas autoram

Sēņotāja zābaki

Īpaši zābaki ar saukli “Latvieša gēni liek meklēt sēni” - konkursa organizatoru balva atraktīvākā sociālo tīklu attēla autoram, kurš pie savas sēņu fotogrāfijas būs lietojis tēmturus #dienassene un #mammadaba. Uzvarētājs tiks paziņots konkursa norises beigās – 22. oktobrī.

Laikraksta Diena pilnā komplekta abonements 6 mēnešiem

Galvenā balva konkursa laikā visvairāk balsu ieguvušās fotogrāfijas autoram.

Laikraksta Diena pamatkomplekta + KDi abonements 3 mēnešiem

Redakcijas simpātiju balva skaistākās fotogrāfijas autoriem.

Laikraksta Diena pamatkomplekta + Sestdiena abonements 3 mēnešiem

Redakcijas simpātiju balva interesantākās fotogrāfijas autoriem.

Dienas sēnes ziņas

Lai pievienotu savu sēni, lūdzu, ieklikšķini kartē. Ja nejauši ieklikšķināji nepareizi, tad pārvelc sēni uz pareizo vietu.

Foto konkurss Dienas sēne

No 2011. gada laikraksts Diena kopā ar akciju sabiedrību Latvijas valsts meži rīko fotokonkursu sēņošanas entuziastiem.

Ja esi aktīvs sēņotājs vai arī tieši šogad esi lutināts ar īpašiem sēņu atradumiem mežā, kā arī esi tos iemūžinājis, piedalies fotokonkursā Dienassēne 2021! Konkurss 2021.gadā notiek no 23.jūlija līdz 22.oktobrim (foto iesūtīt līdz 17.oktobrim).

Lai piedalītos konkursā:

  1. jāpievieno sēnes foto šeit,
  2. jāaizpilda konkursa anketa, precizējot nepieciešamo sēņošanas un kontaktinformāciju,
  3. jāpiekrīt nosacījumam, ka SIA Izdevniecība Dienas Mediji bez atlīdzības drīkst izmantot iesniegto sēnes fotogrāfiju publicēšanai redakcionālos un reklāmas materiālos.
  4. augšupielādējot bildi un aizpildot anketu, persona piekrīt, ka SIA „Izdevniecība Dienas Mediji” apstrādās tās - fiziskās personas datus, anketā norādītā konkursa vajadzībām, t.sk., konkursa uzvarētāju vārdu un uzvārdu publiskošanai, SIA „Izdevniecība Dienas Mediji” medijos, norādot konkursa autora vārdu un uzvārdu. Ja persona nepiekrīt minētajai, fizisko personu datu apstrādei, tā nedrīkst aizpildīt šo anketu. Atsaukt pieminēto fiziskās personas datu apstrādes piekrišanu var līdz rezultātu paziņošanai rakstot uz e-pastu: [email protected]

Foto var sūtīt arī pa pastu ar norādi "Konkursam DIENAS SĒNE" uz adresi: Andrejostas iela 23, Rīga, LV-1045 , kā arī elektroniski uz [email protected].

Kolīdz fotogrāfija ir apstiprināta no konkursa organizatoru puses pievienošanai balsojumam, par katru no fotogrāfijām no katra sociālo tīklu konta iespējams nobalsot vienu reizi dienā.

! Iknedēļas balvu visa fotokonkursa norises perioda laikā viens fotogrāfiju autors var iegūt tikai vienu reizi - arī tad, ja iesniegtas vairāk fotogrāfijas.

Katru nedēļu balvā īpašs ozolkoka dēlītis no a/s Latvijas valsts meži. Balvu saņems tās fotogrāfijas autors, par kuru attiecīgajā nedēļā visvairāk ir sabalsots.

Laikraksta Diena abonements 6 mēnešiem - konkursa noslēgumā saņems tas, kurš būs saņēmis visvairāk balsu 3 mēnešu balsošanas laikā.

Skaistākās sēnes fotogrāfijas autors balvā saņems laikraksta Diena pamatkomplektu + KDI 3 mēnešu abonementu.

Interesantākās sēnes atradējs balvā saņems laikraksta Diena pamatkomplektu + SestDiena 3 mēnešu abonementu.

Par saviem sēņošanas paradumiem informē arī sociālajos tīklos! Ievieto foto (vislabāk kopā ar nelielu info) sociālajos tīklos Twitter vai Instagram, lietojot tēmturus #dienassene un #mammadaba. Konkursa noslēgumā atraktīvākā attēla īpašniekam tiks piešķirta konkursa organizatoru simpātiju balva – īpaši sēņotāja gumijas zābaki ar konkursa saukli “Latvieša gēni liek meklēt sēni”! Šogad īpaši aicinām dalīties ar fotogrāfijām, kurās redzams sēņošanas process, kā arī tērps un sēņošanas aksesuāri, ar ko dodieties mežā!

Konkursa noslēgumā, 22. oktobrī, tiks noteikti:

Sēņotāja ceļvedis

„Latvijas sēņotāju ceļvedis" iepazīstina ar vairāk nekā 1000 t. s. cepurīšu sēņu sugu. Sēņu ceļvedis tapis sadarbībā ar a/s Latvijas valsts meži un internetenciklopēdiju Latvijas Daba.

Apskati ceļvedi ŠEIT

Aplikācija „Sēnes Latvijā”

Aplikācijā apkopoti visu Latvijā sastopamo sēņu attēli, nosaukumi un apraksti. Iespējams atpazīt sēni gan pēc nosaukuma (latviešu un latīņu valodā), gan pēc attēla, gan citām pazīmēm - augšanas sezonas, vietas, sēnes veida vai izmantojuma. Ietverti arī padomi sēņošanā, padomi, kuras sēnes labāk nelasīt, kā arī receptes sēņu pagatavošanai un konservēšanai. Pieredzējušiem sēņotājiem īpaši noderīga būs aplikācijā radītā iespēja atzīmēt kartē savas sēņu vietas, izmantojot GPS koordinātes.

Aplikācija atrodama šeit: GooglePlay vai iTunes Apple Store