Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Izdzīvotāji. Lībieši. Saruna ar līvu valodnieku un dzejnieku Valtu Ernštreitu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
Cilvēks
C
Prieks ka Latvijā cilvēki rīkojas par lībiešu kultūrmantojumu. Tomēr mēs paši latvieši daļēji arī esam lībieši... Lībiešu mēle ir ļoti skaista īpatnējā valoda un es priecājos ka ar to mums latviešiem ir vizmas neliels savienojums ar igauņiem.
Aizsajūsmasaizrāvāselpa
A
Apziņa par tīrasiņu latvietību - tautas eksistences vienīgais drošais pamats!!!!!!!!!!!!!!
Sirakūzietis
S
Patiess paldiess Valtam par savas tautas turēšanu pie dzīvības!
fake history
f
Latvijas pilsoņu pasē jau sen nav iespējams dabūt tautības ierakstu - ja nu vienīgi pats ieraksta un sabojā pasi. Līvi ir viena no pēdējām zināmajām sentautām, kas ieradās Latvijas teritorijā - par viņu ierašanos un iemeslus kāpēc kurši viņus padzina no kuršu zemēm un to ka kurši nikni vajāja līvus arī pie Rīgas var uzzināt no Indriķa hronikām. Līvi pat savā maksimālajā izplatības laikā apdzīvoja tikai Rīgas jūras līča krastmalas joslu ar retiem izņēmumiem tie dzīvoja arī dziļāk, bet arī tad šī izplatība sasniedza labi ja 1/8 daļu no mūsdienu Latvijas teritorijas. Līvu skaits 13. gadsimtā tika lēsts tikai 20 000, kad visā Latvijā bija 200 000 iedzīvotāji - un pat tajos laikos lībieši bija vieni no tiem, kas dabūja pa tauri un cieta visvairāk, kamēr latvji ar vāciešiem sadarbojās. Lielai daļai no latviešiem ir somugru zicelsme, par ko liecina N1a-Tat y-dna, bet šo gēnu lielākā daļa no latviešiem dala ar lietuviešiem un par līviem vispār nav skaidrs kas viņi bija un no kurienes.
fake history
f
Var saprast, ka vidusskolu pabeigšie cilvēki izlasa par ķemmes-bedrīšu kultūras izplatību 1/3 Latvijas teritorijā aizvēsturiskos laikos, kuru saista ar somugru kultūru un uzreiz izdara secinājumus, ka tie bija tikai somugri... ķemmes-bedrīšu keramika ir viena no senākajām keramikas kultūrām uz šīs planētas - to lietoja ne tikai somugri un Baltijā vācēju-mednieku tautas, bija pirms somugru senči parādījās uz šīs planētas. Pašu somugru valodās runājošo tautu izplatībā ir daudz jautājumu, bet viņu ierašanās Latvijā notika kādus 1000 gadus pēc švīkātās keramikas izplatības, kuru saista ar baltu kultūras izplatību. Var saprast ka lielām tautām piemīt šovinisms, jo ir vēlme lepoties ar piederību kaut kam diženam un lielam un stipram un paši latvieši vēl joprojām var izbaudīt šo attieksmi no krieviem, bet mazas tautas pārstāvja šovinisms ir karikatūriski smieklīgs.
  • 2
  • 7
fake history
f
Latviešiem otra lielākā N1a-Tat somugriskā gēna izcelsme tiek dalīta ar igauņiem. Mūsdienu Kurzemes iedzīvotājiem - arī tur kur dzīvoja līvi šis somugriskais gēns ir sastopams vismazākā koncentrācijā - tas vislielākā koncentrācijā Latvijā ir sastopams Latgalē - starp īstenajiem "baltiem", kas tika nometināti izkautajā Miera Kursas zemē.
  • 2
  • 4
Oponents
O
Arī es tāpat kā Ernštreita k-gs esmu mācījies vēsturi un, pamatojoties uz savām zināšanām, domāju, ka Latvijā daudz vairāk ir kuršu, zemgaļu un latgaļu izcelsmes cilvēku, nekā lībiešu izcelsmes. Tādēļ apgalvojums ka latvieši faktiski ir tie paši lībieši ir mazākā mērā nekorekts. Bet es jau saprotu Jūs - lībietis vēlas gūt materiālu atbalstu, tāpēc ka ir lībietis. Veiksmi.
?
?
Vai jums tur gadījumā ar lībiešiem nav tāpat, kā Amerikā ar naftu atradušu indiāņu cilti - visi, kam vecvecākos kaut kas bija, metas pieteikties. Pats lībiski labi runājat, cienījamais? Ne Sārēmas igauniski, tieši lībiski.

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Videozvani dzen pie plastiskā ķirurga(1)

Ilgstoši skatoties uz savu attēlu datora ekrānā, cilvēkos rodas vēlme uzlabot seju. Reizēm nenāk par ļaunu paskatīties uz sevi no malas. Taču ilgstoša skatīšanās acīmredzot nav īpaši vēlama. Vi...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata