Laika ziņas
Šodien
Skaidrs
Rīgā +14 °C
Skaidrs
Ceturtdiena, 28. marts
Ginta, Gunda, Gunta
Neatņemama Jāņu sastāvdaļa. "Es domāju, ka arī cilvēks, kas ikdienā nedzer alu, Jāņos tomēr pāris pudeļu nopērk," saka alus someljē Andris Rasiņš.

Tūlīt aiz ūdens un tējas. Intervija ar alus someljē Andri Rasiņu

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
dace
d
Mans Čūskulēns, nost ar lielrazotajiem. Lai dzivo privatas un mazas daritavas! nu labi, labi, videjas ar... Ta jau ir nirgasanas par alu kad sak klat liet limonadi, sulas un viinu un vel nezin ko. Daudzveidibas vardaa... Es reiz meginaju noriit vienu malku balto alu. Otrreiz nemeginasu. Bet, es te runaju tikai par sevi. Priekaa, kam garso surogatalus!
Mans Čūskulēns
M
Es arī nedzeru surogātalus Valmiermuiža, Piebalga, Užava, Tērvete, Lāčplēsis, Aldaris, Cēsu, ... un arī neiesaku.
  • 3
  • 5
Someljē Īkstītis
S
Attēlā izskatās stipri profesionāli salietojies.
Pans Zmijevskis
P
Tāds pats pašmanifestējies tīrradnis kā Staļins ģeneralissimus.
Mans Čūskulēns
M
Pateicoties šim vīram Aldara alus mazajās (0.30) pudelītēs ar Mežpils zīmolu ir labākais starp visas Baltijas l i e l a j i e m ražotājiem un tiek brūvēts Latvijā.
  • 1
  • 5
?
?
Piedodiet, tas ir joks? Someljē profesija radās, kad franču tautas varenie vairs nevarēja izlemt no kurām 1000 vīna šķirnēm un gadiem savā pagrabā izvēlēties 6 pusdienām vai vakariņām. Kur mūsu alus meljē dabūs vismaz 200 mucas alus šķirnes un kā viņš paredz iebarot vismaz 3 - 4 dažādas vienās pusdienās. Piedodiet, ož pēc letiš bizņes.
!
!
Tieši mūsdienu iekārtas un zinātne nodrošina alus tīrību. Nez kādu ķīmiju tad alū būtu jāgāž iekšā. Ja nu vienīgi mazgājot iekārtas, bez tā tu dabūtu "dzīvo alu", imficētu un saskābtu nedēļas laikā. Alus šodien pasaulē ir labāks kā jebkad , baudi , bet ne draņķus no lielveikala.
  • 1
  • 6
?
?
Klausies, !, ko tad sākumā neteici, ka jūsu Z paaudze spēj degustēt tikai ķīmiskās E piedevas. Kāpēc tad aprobežoties ar alu, citam dzeltenam šķidrumam arī var ķīmiju pievienot un kaifot?
  • 1
  • 4
!
!
Mūsdienās alus savu kvalitāti vislabāk saglabā skārdenēs, 1-2 gadi nav problēma. Mucās nogatavina tikai īpašas šķirnes, pārējo no tērauda tvertnēm pilda alumīnija mucās vai plastmasas maisos/mucās. Nāc septembrī uz Rīga Pours alus festu , būs tev 200 šķirnes. Ej uz Alus cElli , būs tev 200 šķirnes. Alus tīkla vietnēs ratebeer.com, untappd.com daži veči ir ievēretējuši >10 000 šķirņu. Vīni ir vakardienas elites dzira, tagad ir nepieklājīgi neorientēties alus daudzveidībā.
  • 2
  • 3
?
?
Tu lasīt proti, joks (!) ? 200 mucas dažāda svaiga alus krogā, kur šis tīrradnis somelēs, sagādāsi? Kurš tad te ir stulbs, amerikāni?
  • 3
  • 2
!
!
Draudziņ , neizrādi stulbumu. Piemēram ASV (kur ir pasaules labākais alus) ir >7000 jauno amatalus darītavu. Daudziem jaunajiem brūžiem ir 300, 500, 800 , ... alus šķirņu. Arī Latvijā ar pērno gadu katru mēnesi ir 10-20 jaunas amatalus šķirnes. Labākie ir Odu, Ārpus, Hopalaa, Nurme, Puta, ...
  • 1
  • 5

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

Žurnāla "SestDiena" publikācijas

Vairāk Žurnāla "SestDiena" publikācijas


Aktuāli

Miljoni, ērgļi un svētki

Šogad krāsosiet, slēpsiet, meklēsiet vai ripināsiet? Lai gan olu rādīšana jau labu laiku politiski folklorizējusies, svētku noskaņa ir tepat līdzās, gribas smaidīt un aicināt pavasari beidzo...

Šonedēļ SestDienā

Vairāk Šonedēļ SestDienā


SestDienas salons

Vairāk SestDienas salons


Pasaule

Vairāk Pasaule


Politika

Vairāk Politika


Tēma

Vairāk Tēma


Pieredze

Vairāk Pieredze


In memoriam

Vairāk In memoriam


Tuvplānā

Vairāk Tuvplānā


Ceļojumi

Vairāk Ceļojumi


Latvijai vajag

Vairāk Latvijai vajag


SestDienas receptes

Vairāk SestDienas receptes


Dienasgrāmata

Vairāk Dienasgrāmata