Laika ziņas
Šodien
Skaidrs

Vēlas panākt, lai Rīgas ietves tīrītu pašvaldība, nevis privātīpašnieki

Pievienot komentāru

0/1000 zīmes
viess
v
ir vēl divas būtiskas lietas, kāpēc ietves būtu jākopj pašvaldībai nevis namīpašniekiem: - - - 1) daudzviet ietves ir atjaunotas ar dažādiem īpašiem segumiem un namu īpāšnieki nav to īpašnieki un viņiem nav ne jausmas kā tos segumus kopt - drīkst kaisīt sāli vai ko citu utt. Katrs īpašums ir jākopj tam, kurm tas pieder, vai arī īpašnieks to var deleģēt citam ar atbilstošu līgumu, kurā ir atrunāts, kā veikt konkrētā īpašuma vai tā daļas kopšanu. 2) Īpašnieki maksā pašvaldībām gana lielus nodokļus un tā kā dažādiem īpašumiem ir dažāds apkopjamās ielas daļas apjoms, kas turklāt nav atkarīgs un proporcionāls samaksātajiem nodokļiem (ēkai ielu krustojumā apjoms ir vairākkārt lielāks, nekā kvartāla vidū jo īpaši, ja gruntsgabals ir vairāk dziļš nekā plats), bez tam pašvaldība to darbu var paveikt daudz efektīvāk visam kvartālam vienlaikus, nekā īpašnieki atseviķi algojot sētniekus, kas strādā vairākās vietās nelielā apjoma dēļ.
īpašuma nodoklis ir nenormāls
ī
īpašuma nodoklis Rīgā ir daudzreiz augstāks nekā Viļņā un Tallinā, arī iedzīvotāju ienākuma nodoklis Latvijā ir augstākais, un tad vēl tie Rīgas rātes kundziņi ar Staķi priekšgalā nejēdz paši sakopt pašvaldības īpašumu!
Eireka!
E
Sodiņus īpašniekiem kad sāks piemērot, tad arī beidzot sāks tīrīt savam īpašumam pieguļošās ietves.
Saule
S
Es labprāt to naudu ko maksāju mūsu mājas sētniecei novirzītu uz pašvaldības izveidotu struktūru kas uzturētu kārtībā ietves un ceļa malas.
teleskops
t
Izlutinātie rīdzinieki
  • 3
  • 4
Tiesībsarga juristi
T
jau sen atzinuši, ka prasība vienam tīrīt dsudzu piemēslotas teritorijas ir neproporcionāla!
klaušu noma un obroks
k
Klaušas - piespiedu darbs ar saviem darbarīkiem un darba spēku svešā īpašumā, ar tiesiskām sekām - nodoklis, ko zemnieks maksāja feodālim, muižai - dzimtbūšanas iekārtas mantojums.
ta nu gan
t
Latvijas Satversme. 106. Ikvienam ir tiesības brīvi izvēlēties nodarbošanos un darbavietu atbilstoši savām spējām un kvalifikācijai. Piespiedu darbs ir aizliegts. Par piespiedu darbu netiek uzskatīta iesaistīšana katastrofu un to seku likvidēšanā un nodarbināšana saskaņā ar tiesas nolēmumu.
ta nu gan
t
Tiešām brīnos, kāpēc tik reti (vai nemaz) tiek iets uz Satversmes tiesu. Vai arī mums sniega uzsnigšana, lapu nokrišana un zāles izaugšana ir oficiāli atzīti par katastrofām?
  • 7
  • 2
Piespiedu darbs
P
Piespiedu darbs, kas uzlikts privātmāju īpašniekiem sveša īpašuma uzkopšanā ir kliedzošā pretrunā gan ar Cilvēktiesību hartu, gan ar Latvijas Satversmi. Taisni jābrīnās, kā šāda diskriminējoša LPSR norma varēja izdzīvot līdz mūsu dienām.
Rantjē
R
Par atbilstošu samaksu varam protams arī turpināt tīrīt pašvaldības īpašumā esošās ietves un cirpt tās zālājus .
edvīns
e
Rīgas pašvaldība pat netīra gandrīz nemaz parkiem pieguļošos gājēju celiņus! Cilveki paši mīda putru un grambas ar kājām! Ar velosipēdu pa tiem normāli nevar pabraukt, tas ārprātīgi kratās! Piemēram pirms vanšu tilta iepretim Rīgas tehnikumam skvēra pusē gājēju celiņš praktiski nav tīrīts, kurš ved virzienā un Latvijas banku un vanšu tiltu. Ar kājām iet pagrūti , ar velo gandrīz neiespējami! Ieekonomē uz cilvēku rēķina lielu naudu, bet kur tā nauda paliek? Tā ir kārtējā cūcība no atbildīgo ierēdņu puses! Kāpēc par to bezdarbību un kaitniecību cilvekiem neviens neatbild?
Zanders un Leiškalns brauc
Z
Viņus uz velo redz gan ziemā, gan vasarā. Tagad daudz brauc arī preču piegādātāji. Vai viņus var saukt par normāliem cilvēkiem - tas ir labs jautājums...
  • 3
  • 3
Jukums
J
Kurš normāls cilvēks ziemā brauc ar velosipēdu?
  • 8
  • 12

Uzmanību!

Pieprasītā sadaļa var saturēt erotiskus materiālus, kuru apskatīšana atļauta tikai pilngadību sasniegušām personām.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Ziņas

Vairāk Ziņas


Politika

Vairāk Politika


Rīgā

Vairāk Rīgā


Novados

Vairāk Novados


Kriminālziņas

Vairāk Kriminālziņas